واکنش علم‌الهدی به سرکوب دانشجویان معترض در غرب

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد افزود: رهبر معظم رهبری همانطور که در متن نامه اشاره فرموده‌اند، می‌دانستند که سیاستمداران این کشورها آگاهانه مسیر سیاست را از صداقت جدا می‌کنند.

خبر مرتبط
تداوم اعتراضات دانشجویی ضد اسرائیل در کشورهای اروپایی

گاردین نوشت که دانشجویان در حمایت از فلسطین به تحصن خود در دانشگاه های هلند، بلژیک و اسپانیا ادامه دادند.

وی تصریح کرد: امروز موضوع جنبش اعتراضی دانشجویان آمریکا به جنایات رژیم صهیونیستی به مسئله‌ای مهم تبدیل شده که از جنگ جهانی اول تاکنون سابقه نداشته است.

امام جمعه مشهد عنوان کرد: آمریکا به عنوان بزرگترین حامی رژیم صهیونیستی، اکنون در دل خود شاهد حرکت های توفنده جوانانی است که برای دفاع از مظلومیت به پا خواسته‌اند.
وی خاطر نشان کرد: سرکوبی این دانشجویان معترض، حمایت دروغین غرب از آزادی بیان و دموکراسی را به وضوح مشخص کرده است.

خبر مرتبط
واکنش کنعانی به ادامه سرکوب اعتراضات دانشجویان حامی غزه

سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به سرکوب جنبش اعتراضی در غرب، تاکید کرد که افکار عمومی جهان برای شعارهای دروغین حقوق بشری آمریکا و اروپا ذره‌ای ارزش قائل نیستند.

آیت الله علم الهدی بیان کرد: این جنبش ها اثرات آن نامه مقام معظم رهبری به عنوان حجت امام زمان (عج) به جوانان غرب بود که در آن به موضوع فلسطین و مظلومیت مردم اشاره شده است.

وی گفت: قدرت نفوذ ایشان در جوانان غرب به گونه ای بود که در دانشگاه های آمریکا به زبان فارسی و به شیوه ملت ایران علیه اسرائیل شعار سر داده شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنانش راه‌های مقابله با دشمن را «جنگیدن، تسلیم شدن و اقدامات بازدارنده» دانست و گفت: ایران روش سوم را در مقابله با دشمن برگزیده است و با اقدامات بازدارنده کاری کرده که دشمن جرات حمله به کشورمان را نداشته باشد.

وی ادامه داد: اکنون قدرت ایران در منطقه به گونه‌ای است که رییس جمهور فعلی آمریکا برخلاف ۲ رییس‌جمهور قبلی، دیگر حرفی از جنگ با ایران نمی‌زند.

آیت الله علم‌الهدی گفت: خدا را باید به دلیل نعمت داشتن چنین رهبری شکر کرد، چراکه این نعمت فراهم‌شدن ظهور امام زمان (عج) و رهبری ایشان بر مردم جهان را در بردارد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.