ترامپ سیاست‌های بایدن در قبال اسرائیل را زیر سوال برد

دونالد ترامپ روز پنج‌شنبه پیش از ورود به دادگاه نیویورک به خبرنگاران گفت: آنچه که بایدن در ارتباط با اسرائیل انجام می‌دهد، شرم‌آور است. اگر یهودی به جو بایدن رای بدهد، باید از خود خجالت بکشد. او به طور کامل اسرائیل را رها کرده است!

خبر مرتبط
برخلاف نظرسنجی‌ها؛ آمریکایی‌ها به پیروزی ترامپ باور دارند!

نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد، «جو بایدن» در زمینه مسائل حقوقی نسبت به «دونالد ترامپ» با چالش‌های کمتری مواجه است و محبوبیتش در این خصوص کمی بیشتر است، اما همچنان در سایر موارد کلیدی که برای انتخابات ۲۰۲۴ به آنها نیاز دارد، رتبه ضعیفی دریافت کرده است.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته در گفت‌وگویی با سی‌ان‌ان تاکید کرده بود در صورتی که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی دستور حمله گسترده به شهر رفح را صادر کند، آمریکا ارسال برخی محموله‌های تسلیحاتی خود به اراضی اشغالی را متوقف خواهد کرد.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه ضمن تاکید دوباره بر «پایبندی آمریکا به حصول اطمینان درخصوص امنیت اسرائیل و توان پاسخ آن به حملاتی که از خاورمیانه انجام می‌شود»، گفت: آمریکا به ارسال تسلیحات پدافندی از جمله سیستم پدافند هوایی (گنبد آهنین) برای اسرائیل ادامه خواهد داد، اما در صورت آغاز حمله زمینی گسترده به رفح، ارسال سلاح‌های دیگر که در طول تاریخ از آنها برای مقابله با شهرها استفاده می‌شد، متوقف خواهد شد.

خبر مرتبط
واکنش کاخ سفید به مقاسیه دولت بایدن با «گشتاپو» از سوی ترامپ

براساس فایل صوتی از ضیافتی که به دست ان‌بی‌سی نیوز رسیده، ترامپ گفت: «این افراد یک دولت گشتاپو را اداره می‌کنند. و این تنها چیزی است که آنها دارند. و این تنها راهی است که آنها از نظر خود پیروز می‌شوند.»

به گفته یک منبع آگاه، مسئولان رژیم صهیونیستی در گفتگوهای محرمانه‌ای با مسئولان آمریکایی ناامیدی عمیق خود را از توقف ارسال تسلیحات و گزارش‌های رسانه‌های آمریکایی در خصوص این تصمیم ابراز داشتند.

شبکه سی‌ان‌ان آمریکا این رابطه اعلام کرد که احتمالاً این اظهارات بایدن و مشروط کردن ارسال تسلیحات به اراضی اشغالی به عملکرد رژیم صهیونیستی، منجر به گسترش اختلاف‌نظرها میان بایدن و نتانیاهو خواهد شد، با این حال بایدن در این مصاحبه مدعی شد که اقدامات رژیم صهیونیستی در رفح هنوز خط قرمز ورود به مناطق پرجمعیت را رد نکرده گرچه اقداماتش موجب تنش‌هایی در منطقه شده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.