بازداشت سارق سریالی خودروهای مزدا/ با قیچی سلمانی دزدی می‌کردم!

 علی ولیپور گودرزی، رییس پلیس آگاهی پایتخت در این باره گفت: «در تازه‌ترین طرح ۵۷ سارق و مالخر را که در زمینه سرقت وسایل نقلیه نقش داشتند، دستگیر شدند.» او گفت: «از متهمان دستگیر شده علاوه بر خودروهای مسروقه، ۲۰۰۰ قطعه دزدی نیز کشف شده و بررسی‌ها نشان می‌دهد برخی از افراد دستگیر شده سابقه‌دار هستند.» به گفته گودرزی، اعضای دستگیر شده یکی از باندها اقدام به سرقت موتوسیکلت کرده و آنها را به استان همجوار برده و تحویل مالخر می‌دادند. مالخر نیز پس از، ازبین بردن شماره ارکان موتور، با دستگاهی که داشت، شماره‌های جدیدی روی آن حک می‌کرد و موتورها را تحت عنوان موتورهای مزایده‌ای می‌فروخت. این سارقان سن و سال زیادی ندارند، اما سابقه سرقت دارند. یکی از آنها را به جرم سرقت خودروهای مزدا ۳ دستگیر کردند. او به برخی سوالات درباره پرونده‌اش پاسخ می‌دهد.

چقدر سابقه‌ داری؟

۱۰، ۱۲ باری می‌شود که دستگیر شدم و به زندان رفتم.

چند سال داری؟و از چه زمانی سرقت را شروع کردی؟

۲۸ سال دارم. از نوجوانی سرقت می‌کردم. این بار هم به جرم سرقت مزدا ۳ دستگیر شدم. البته فقط چند سرقت داشتم و خیلی طول نکشید که دستگیر شدم.

چه شد که از نوجوانی پا به دنیای مجرمان گذاشتی؟

به خاطر کسب درآمد. می‌خواستم روی پای خودم بایستم. من از همان ابتدا راهم را اشتباهی رفتم و برای همین سرنوشتم این‌طوری شد. یعنی اگر دوباره متولد می‌شدم حتما راه درستی را پیش می‌گرفتم. مثلا دکتر می‌شدم.

نه. نه. هنرپیشه می‌شدم. می‌بینید چقدر شبیه به شاهرخ‌خان هستم. این را خودم نمی‌گویم. دوستانم می‌گویند. اصلا آنها این اسم را روی من گذاشتند. من هم بعضی وقت‌ها فاز هنرپیشگی می‌گیرم. مخصوصا وقتی از یک نوع مواد جدید استفاده می‌کنم.

چه مخدری؟ اعتیاد داری؟

تیتاخ. یک نوع مخدر جدید است. تا قبل از این گل و شیشه می‌کشیدم. یک شب دوستانم گفتند بیا تیتاخ را امتحان کن. اسمش جالب بود و مصرف کردم. بعد از مصرف دچار توهمات عجیب و غریبی شدم. فکر می‌کردم در یک قصر بزرگ زندگی می‌کنم و شاهرخ خان واقعی هستم. خیلی دنیای عجیبی بود.

فقط مزدا ۳ سرقت می‌کردی؟

سال‌هاست که تخصصم سرقت مزدا ۳ است. خیلی وقت پیش به یک سارق حرفه‌ای پول دادم و از او راز و رمز سرقت مزدا ۳ را یاد گرفتم. گاهی هم مزدا ۳ سرقت می‌کردم و با آن می‌رفتم سراغ ماشین‌های دیگر. سراغ شاسی بلندها و لوازم داخلش را سرقت می‌کردم و با مزدا ۳ فرار می‌کردم.

از خودروهای شاسی بلند چطور سرقت می‌کردی؟

در عرض چند ثانیه با وسیله خاصی که داشتم شیشه ماشین را می‌شکستم و وسایل با ارزشی که داخل آن بود را به سرقت می‌بردم.

مزدا ۳ را چطور سرقت می‌کردی؟

در عرض ۴ دقیقه با قیچی سلمانی. گفتم که پول دادم و روشش را یاد گرفتم.

قبل از مزدا ۳ چی سرقت می‌کردی؟

از خانه‌ها سرقت می‌کردم. گاهی هم پراید یا پژو می‌دزدیدم. البته فقط لوازم آن را بر می‌داشتم و ماشین را رها می‌کردم. سرقت از خانه‌ها هم خیلی مشکل بود چون باید وارد خانه‌ها می‌شدم که ریسکش زیاد بود و دردسر داشت. یک‌بار هم گوشی دزدیدم.

پس همه جور سرقتی انجام می‌دهی؟

ولی تخصص اصلی‌ام سرقت مزدا ۳ است. همه می‌دانند که من سارق مزدا ۳ هستم. سرقت گوشی هم تفننی بود. داشتم از یک خیابان خلوت عبور می‌کردم که دیدم یک نفر گوشی آیفون آخرین مدل دستش است. من هم که مواد کشیده بودم و آماده سرقت. این بود که گوشی را قاپیدم و فرار کردم.

طعمه‌‌هایت خانم بودند یا آقا؟

در مرام من سرقت از خانم‌ها نیست. من به هیچ عنوان از یک زن سرقت نمی‌کنم. من در زندان کسانی را که از خانم‌ها سرقت کرده بودند، مسخره می‌کردم.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.