واکنش آمریکا در پی پاسخ حماس به طرح آتش‌بس غزه

وزارت خارجه آمریکا امروزدوشنبه به موافقت حماس با پیشنهاد آتش‌بس مصر و قطر واکنش نشان داد.

خبر مرتبط
حماس جزئیات طرح آتش‌بس را اعلام کرد

نائب رئیس جنبش حماس جزئیات طرح آتش‌بس در نوار غزه را تشریح کرد.

در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه آمریکا در این خصوص آمده است: حماس پاسخ خود را در مورد آتش بس ارائه کرد و ما در حال بررسی آن به همراه شرکای خود در منطقه هستیم.

بیانیه صادره از سوی واشنگتن در این خصوص می‌افزاید: دستیابی به توافق آتش‌بس باعث آزادی اسیران و افزایش ورود کمک‌ها به غزه می شود. ما از انجام عملیات نظامی بزرگ اسرائیل در رفح حمایت نمی‌کنیم.

خبر مرتبط
واکنش اسرائیل به پاسخ حماس به طرح آتش‌بس

یک رسانه اسرائیلی اعلام کرد که هیأت مذاکره‌کننده اسرائیل در حال بررسی پاسخ حماس به طرح آتش‌بس برای واکنش رسمی به آن است.

این بیانیه اضافه کرد: با مصر، قطر و (رژیم) اسرائیل درباره واکنش حماس به پیشنهاد آتش‌بس گفتگو خواهیم کرد. واشنگتن نگران توقف فعالیت شبکه الجزیره توسط اسرائیل است. واشنگتن معتقد است که الجزیره باید بتواند در اسرائیل فعالیت کند.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین ساعاتی پیش اعلام کرد که با طرح پیشنهادیِ آتش‌بسی که از سوی میانجیگران مصری و قطری ارایه‌شده موافقت کرده است.

جنبش حماس اعلام کرد که «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس، موافقت این جنبش با طرح پیشنهادی آتش‌بس در نوار غزه را به «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» نخست‌وزیر قطر و «عباس کامل» وزیر اطلاعات مصر اعلام کرده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.