رئیس اقلیم کردستان عراق: امنیت ایران، امنیت ماست

نیچروان بارزانی، رییس اقلیم کردستان عراق عصر روز دوشنبه با علی اکبر احمدیان، نماینده ی مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار کرد.

خبر مرتبط
دیدار رئیس اقلیم کردستان عراق با رهبر انقلاب+عکس

رئیس اقلیم کردستان عراق پیش از ظهر امروز با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کرد.

بارزانی ضمن ابراز خرسندی از حضور در تهران و دیدارهای انجام شده، گفت: امنیت ایران، امنیت ماست و اجازه نمی دهیم هیچ طرف ثالثی از ناحیه ی اقلیم کردستان عراق به امنیت جمهوری اسلامی ایران لطمه بزند.

وی با اشاره به حمایت های جمهوری اسلامی ایران، چه در دوران مبارزه با حکومت صدام و چه بعد از آن و شکل دهی به عراق جدید، ابراز امیدواری کرد تا روابط اقلیم کردستان عراق با جمهوری اسلامی ایران در همه ی ابعاد از جمله در بعد امنیتی و اقتصادی بیش از پیش گسترش یابد.

خبر مرتبط
اولویت ایران در روابط اقتصادی با عراق به روایت خاندوزی

وزیر اقتصاد گفت: اولویت جمهوری اسلامی ایران در روابط اقتصادی با عراق بیش از همه در حوزه‌های اتصال راه آهن شلمچه-بصره، توسعه شهرک‌های صنعتی و گسترس پروژه‌های فنی مهندسی است.

علی اکبر احمدیان نیز با خوشامد گویی به بارزانی روابط جمهوری اسلامی ایران با ملت عراق و از جمله مردم کردستان عراق را روابط تاریخی و فرهنگی بسیار عمیق و دیرینه برشمرد، که مبتنی بر آرمان های مشترک شکل گرفته و در طول زمان مستحکم شده است. لذا نباید اجازه داد هیچ طرف ثالثی اعم از رژیم صهیونیستی با ضد انقلاب و معارضین جمهوری اسلامی ایران به آن خدشه وارد نماید.

همچنین وی برای همکاری جامع با اقلیم کردستان در چارچوب قانون اساسی عراق اعلام آمادگی نمود.

احمدیان افزود جمهوری اسلامی ایران آماده است همه گونه حمایتی از مردم، حاکمیت عراق و اقلیم کردستان و به ویژه شخص آقای نیچروان بارزانی را به عمل آورد.

دو طرف همچنین بر اجرای کامل توافق نامه ی امنیتی جمهوری اسلامی ایران و عراق تا حصول نتیجه و رفع کامل ناامنی تأکید کردند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.