جان قیمت‌ها برای پرش گرفته شد/ نرخ‌ها در مرز حمایتی جا خوش کردند

به گزارش اقتصادنیوز، بازار طلا از صبح روز سه‌شنبه در کما فرو رفت.طبق آنچه که معامله گران می گفتند بازار در روز یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه همچنان شاهد تداوم اعتراض طلافروشان بود. گفتنی است سامانه تجارت و قانون جدید مالیاتی وضع‌شده بر معاملات طلا و همچنین الزام صدور صورت‌حساب الکترونیکی دو دلیل اصلی اعتصاب فعالان این حوزه در شهرهای اصفهان و تبریز از دوشنبه و تهران از سه‌شنبه شده است.

سامانه جامع تجارت سامانه مربوط به ثبت سفارشات کالا و در جهت تسریع امور صادرات و واردات است. این سامانه نوعی رابط بین تجار و بازرگانان با دستگاه‌های ذی‌ربط جهت انجام کارهای تجاری بین‌المللی و سرعت‌بخشیدن به کارهای تجاری است. در بخشی از این سامانه ضوابط اختصاصی گروه کالایی فلزات گرانبها و گوهرسنگ و صدور صورتحساب الکترونیکی از طریق سامانه مودیان پیش‌بینی شده که صنف طلافروشان زیر بار ثبت اطلاعات خود در آن نمی‌رود.

در این شرایط قیمت  طلا ۱۸ عیار دیروز در حول و حوش ۳ میلیون و ۳۶۶ هزار و ۸۰۰ تومان معامله شد که در مقایسه با سه روز قبل تقریبا ۹۲ هزار تومان کاهش را نشان می‌دهد.

از سوی دیگر سکه بازان دیروز دنده معکوس زدند و قیمت سکه امامی در سایت طلا و جواهر ایران تا محدوده ۴۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان پایین آمد؛ البته در واپسین ساعات معاملات نقدی این فلز گران بهای داخلی در حول و حوش ۴۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بسته شد که نسبت به ۳ روز قبل ۷۰۰ هزار تومان ارزان شده بود. البته در معاملات پشت خطی هم کمتر کسی حاضر به خرید سکه بود و این فلز زرد رنگ در حدود ۴۱ میلیون تومان معامله شد. 

مشروح این گزارش را در اقتصادنیوز با تیتر «بازار طلا به کما رفت/ قیمت سکه کاهشی شد/ پیش‌بینی قیمت سکه امروز ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳» بخوانید.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.