اسرائیل دربرابر شروط حماس عقب نشینی کرد؟

به گواه فرماندهان و رهبران سیاسی در جبهه داخلی رژیم صهیونیستی بنیامین نتانیاهو از اهرم مذاکرات آتش بس تنها به دنبال طولانی کردن جنگ با هدف جبران شکست‌های خود عرصه سیاسی است و دمیدن بر آتش درگیری در لشکرکشی به رفح نیز جز شکست میدانی و سیاسی برای وی حاصلی نخواهد داشت.

پایگاه خبری العهد لبنان روز شنبه گزارش داد که «احمد عبدالهادی» نماینده جنبش حماس در لبنان در سخنانی از تن دادن اشغالگران به شروطی جدید برای ادامه مذاکرات خبر داد و افزود: نمایندگان حماس پیشنهاداتی که حاوی مفاد مثبت است از سوی اشغالگران دریافت کرده است که نشان‌دهنده عقب نشینی دشمن صهیونیستی در برخی از مفاد درخواستی پیشین است.

عبدالهادی با اشاره به عقب نشینی اشغالگران در خواسته‌های پیشین خود در مذاکرات غیرمستقیم تاکید کرد که انعطاف جنبش حماس در مذاکرات به معنای عقب نشینی از شروط چهارگانه پیشین خود نیست.

این مقام ارشد حماس با اشاره به سفر هیئت مذاکره کننده حماس به قاهره برای بررسی طرح ارائه شده برای آتش بس خاطرنشان کرد که هیئت مذاکره کننده حماس در طی روند مذاکرات از ابتدا تاکنون با درایت در برابر هیئت صهیونیستی رفتار کرده و منتظر تضمین‌های بین‌المللی از آمریکا، مصر، قطر، روسیا و ترکیه برای پذیرش آتش بس است.

عبدالهادی تصریح کرد که مقاومت نه تنها پیگیر شروط چهارگانه خود در مذاکرات آتش است، بلکه در برابر مواضع اخیر نتانیاهو در لشکرکشی به رفح نیز کاملاً در بُعد نظامی نیز آماده است.

این جنبش بار دیگر بر پایبندی به خواسته‌های ملی و شروط چهارگانه یعنی توقف کامل جنگ، خروج کامل نیروهای اسرائیلی از نوار غزه، بازگشت آوارگان به محل زندگی خود و افزایش ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه و آغاز بازسازی این باریکه تاکید کرد.

نماینده حماس بار دیگر تاکید کرد که ما آماده دستیابی به توافقی جدی و حقیقی برای مبادله اسرا هستیم

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.