پیام بلینکن به اسرائیل: آتش‌بس با حزب‌الله همزمان با ادامه جنگ در غزه غیرممکن است

به گزارش رسانه‌های صهیونیستی، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا به مقامات این رژیم گفته است که تا زمانی که جنگ در نوار غزه ادامه دارد، رسیدن به آتش‌بس با حزب‌الله غیرممکن است.

این شبکه افزود: یکی از دلایلی که بلینکن در تلاش برای متقاعد کردن اسرائیلی‌ها برای توقف جنگ به آن تکیه کرد، مسئله شمال با اشاره به رویارویی‌ها در مرز لبنان با حزب‌الله بود.

خبر مرتبط
فوری/ توافق حماس و اسرائیل برای آزادی اسرا+ جزئیات

شبکه المیادین اعلام کرد که به نسخه‌ای از توافق اولیه طی مذاکرات غیرمستقیم میان اسرائیل و حماس بر سر تبادل اسرای دو طرف دست یافته است که شامل سه مرحله می‌شود.

این کانال ادامه داد که آنچه بلینکن به سران صهیونیست گفته است بر اساس نتیجه گیری آموس هوخشتاین، میانجی آمریکایی  است که در ماه‌های اخیر تلاش کرد تا به یک توافق آتش‌بس بین تل آویو و حزب الله دست یابد.

روز سه شنبه، بلینکن در هفتمین سفر خود در منطقه از زمان آغاز جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه در ۷ اکتبر ۲۰۲۳، سفر خود را پس از اردن و عربستان سعودی به تل آویو آغاز کرد.

خبر مرتبط
واکنش حماس به ادعای بلینکن / وزیر خارجه اسرائیل است نه آمریکا

ابوزهری به رویترز گفت: نظرات بلینکن با واقعیت در تضاد است. برای بلینکن که به عنوان وزیر خارجه اسرائیل و نه آمریکا شناخته می شود، عجیب نیست که چنین اظهاراتی را بیان کند.

این دیدار همزمان با ارائه پیشنهاد جدید مصر برای آتش بس و تبادل اسرا بین رژیم صهیونیستی و جنبش حماس است که واشنگتن از آن حمایت می‌کند و آن را بسیار هوشمندانه می‌داند و تلاش می‌کند هر دو طرف را برای پذیرش آن تحت فشار قرار دهد.

بلینکن در جریان این سفر با اسحاق هرتزوگ رئیس رژیم صهیونیستی، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر، یائیر لاپید سرکرده اپوزیسیون، یوآو گالانت وزیر جنگ و نمایندگان خانواده‌های اسرای این رژیم دیدار کرد.

پایگاه خبری صهیونیستی واللا درباره دیدار میان بلینکن و نتانیاهو فاش کرد که نتانیاهو به بلینکن گفته است هرگونه توافقی را که شامل پایان جنگ باشد، نمی‌پذیرد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.