ادعای مقابله با یک شهپاد نیروهای یمن از سوی سنتکام

سنتکام در بیانیه‌ای در شبکه اجتماعی ایکس گفت: نیروهای فرماندهی مرکزی آمریکا ساعت یک و ۲۵ دقیقه سه‌شنبه به وقت محلی صنعا با یک قایق بدون سرنشین در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها مقابله و آن را نابود کردند.

این بیانیه مدعی شد: مشخص شد که این شهپاد تهدیدی قریب‌الوقوع علیه آمریکا، نیروهای ائتلاف و کشتی‌های تجاری در منطقه ایجاد می‌کند. این اقدامات در راستای حفاظت از آزادی دریانوردی و امن‌تر کردن آبهای بین‌المللی برای کشتی‌های تجاری، ائتلاف و آمریکا اتخاذ شد.

نیروهای مسلح یمن در ماه‌های گذشته در حمایت از مردم غزه، چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا برای این رژیم را که در دریای سرخ، اقیانوس هند و تنگه باب‌المندب عازم سرزمین‌های اشغالی بودند، هدف قرار داده است.

نیروهای مسلح یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی و کشتی نیروهای ائتلاف حامی رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

آمریکا و انگلیس طی چندین نوبت به بهانه صیانت از کشتیرانی بین‌المللی علیه مواضع نیروهای یمنی حمله کردند اما این اقدامات به گواه کارشناسان بین‌المللی نتوانسته است حملات علیه کشتی‌های وابسته به رژیم صهیونیستی در دریای سرخ را مهار و بازدارندگی ایجاد کند.

اتحادیه اروپا نیز یک ماموریت دریایی در دریای سرخ موسوم به «آسپیدس» تشکیل داده و مدعی شده که هدف از این عملیات فقط دفاعی است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.