زمان برگزاری نشست آتی وزرای کشورهای عضو ناتو درباره اوکراین

دفتر مطبوعاتی ناتو در بیانیه‌ای اعلام کرد که نشست آتی وزرای دفاع کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) روز ۱۶ مه (۲۷ اردیبهشت) با تمرکز بر موضوع حمایت از اوکراین در بروکسل برگزار خواهد شد.

به گزارش بامداد سه‌شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری تاس، در این بیانیه آمده است: در این نشست، وزرای دفاع کشورهای عضو ناتو در قالب شورای ناتو - اوکراین دیدار خواهند کرد.

بر اساس این بیانیه، شرکت‌کنندگان در این نشست، درباره وضعیت میدانی جبهه‌های جنگ و نحوه ادامه حمایت ناتو و دیگر کشورهای حامی اوکراین از این کشور در جنگ بر علیه روسیه بحث و تبادل نظر خواهند کرد.

خبر مرتبط
بلینکن مدعی شد: ناتو طرحی در مورد حمله به روسیه نداشته و نخواهد داشت

وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد که ائتلاف ناتو یک ائتلاف دفاعی است که هیچ طرحی در مورد حمله به روسیه نداشته و نخواهد داشت.

به گزارش ایرنا، رئیس جمهور روسیه ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

ولادیمیر پوتین سه روز پس از آن، پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) نیز عملیاتی نظامی که آن را «عملیات ویژه» خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو - کی‌یف به رویارویی نظامی تبدیل شد.

آمریکا و کشورهای غربی در پاسخ به این اقدام روسیه، تاکنون تحریم‌های گسترده‌ای را علیه مسکو اعمال و میلیاردها دلار تسلیحات و تجهیزات نظامی به کی‌یف ارسال کرده‌اند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.