واکنش جهاد اسلامی فلسطین به پیشنهاد جدید اسرائیل

احسان عطایا گفت: این پیشنهاد آن طور که آمریکایی‌ها می‌خواهند دنیا را فریب دهند، سخاوتمندانه نیست.

وی با بیان اینکه پیشنهاد اخیر دارای خلأهای اصلی و تلاش‌های خبیثانه‌ای است، افزود: این پیشنهاد سه و نیم صفحه‌ای جزئیات سه مرحله‌ای است.

خبر مرتبط
اسرائیل عقب نشینی کرد/موافقت با شروط حماس

رسانه آمریکایی روز دوشنبه در گزارشی به نقل از مقامات مطلع نوشت که رژیم صهیونیستی به کاهش تعداد آزادی اسرا در مرحله اول توافق آتش‌بس با حماس رضایت داده است.

این عضو ارشد جهاد اسلامی گفت: مفاد برگه پیشنهادی جدید بیش از ۹۰ درصد نسبت به پیشنهاد قبلی تغییر نکرده است، بنابراین من دستیابی به توافق را رد می‌کنم.

عطایا با تاکید براینکه در حال حاضر اتحاد بین جنبش‌های جهاد اسلامی و حماس در بالاترین سطح خود قرار دارد، افزود: بنابراین ما همه پیشنهادهایی را که می‌تواند باعث انشقاق در صف فلسطینی‌ها شود، نپذیرفتیم.

وی همچنین پیش بینی کرد که تاخیر در حمله رژیم صهیونیستی به شهر رفح به احداث اسکله‌ای در ساحل غزه مرتبط است که آمریکا در تلاش برای ایجاد آن است.

عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی در ادامه هدف از احداث این اسکله را تبدیل گذرگاه‌ها به گذرگاه‌های محاصره شده آمریکایی - صهیونیستی دانست چرا که به اعتقاد او واشنگتن در تلاش برای تغییر واقعیت در میدان است.

پیش تر خبرگزاری رویترز به نقل از منابع آگاه نوشت که جنبش حماس پیش‌نویس پیشنهادی رژیم صهیوینستی برای انجام مذاکرات آتش‌بس که قرار است در پاریس برگزار شود را دریافت کرده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.