هیاتی از حماس به قاهره می‌رود

خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع عالی‌رتبه در جنبش حماس گزارش داد که هیاتی از این جنبش فردا(دوشنبه) به قاهره خواهد رفت تا درمورد برقراری آتش‌بس رایزنی کند.

خبر مرتبط
استقبال حماس از دریافت پیشنهادات جدید درباره آتش‌بس غزه

یکی از اعضای ارشد جنبش حماس اعلام کرد که این جنبش برای تعامل مثبت و جدی با هرگونه پیشنهاد جدید درباره آتش‌بس غزه آماده است.

برخی منابع در گفت‌وگو با شبکه الشرق عربستان ضمن تایید این خبر اعلام کردند که پیشنهاد جدید مصر شاهد پیشرفت‌هایی در زمینه بازگشت ساکنان غزه به شمال این منطقه است.

این منابع تاکید کردند: در مساله عقب‌نشینی ارتش اسرائیل نیز شاهد پیشرفت‌هایی بودیم؛ بر اساس این پیشنهاد، ارتش اسرائیل در ابتدا به فاصله ۵۰۰ متر از خیابان الرشید فاصله خواهد گرفت، این درحالی است که حماس خواهان فاصله ۳.۷ کیلومتری است اما مصری ها پیشنهادی دادند تا حد مناسب اجرا شود.

این خبر در حالی منتشر می شود که وزارت بهداشت غزه جدیدترین آمار شهدا و مجروحان جنایت‌های رژیم صهیونیستی را امروز منتشر و اعلام کرد: از هفتم اکتبر تاکنون، ۳۴ هزار و ۴۵۴ نفر در نوار غزه شهید و ۷۷ هزار و ۵۷۵ نفر هم مجروح شدند.

به گزارش ایرنا، پس از گذشت ۲۰۵ روز از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم اسرائیل طی این مدت دستاوردی غیر از قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم صهیونیستی این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از ۲۰۵ روز نتوانسته گروه‌های مقاومت در یک منطقه کوچک را که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و حتی همراهی افکار عمومی جهانی را به‌ خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.