پیام نتانیاهو درباره دادگاه لاهه صهیونیست‌ها را خشمگین کرد

پیام نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در شبکه اجتماعی «ایکس» درباره دادگاه کیفری بین‌المللی خشم مقامات رژیم صهیونیستی را برانگیخت‌.

این منابع گفتند جایی برای رساندن پیامی به دادگاه لاهه که یک تهدید تعبیر شود، وجود ندارد.

نتانیاهو روز جمعه در توییتی نوشته بود: «تحت رهبری من، اسرائیل هرگز هیچ تلاشی از سوی دادگاه کیفری لاهه برای تضعیف حق اساسی خود در دفاع از خود را نمی‌پذیرد، تهدید علیه سربازان ارتش اسرائیل و شخصیت‌ها در اسرائیل، تنها دموکراسی در خاورمیانه و تنها دولت یهود در دنیا، رسوایی دارد و ما تسلیم آن نخواهیم شد.»

خبر مرتبط
روزهای بد نتانیاهو آغاز شد/ احتمال صدور حکم بازداشت !

یک روزنامه نگار مشهور اسرائیلی فاش کرد، نتانیاهو این روزها شرایط بدی را به دلیل احتمال صدور حکم بازداشتش از سوی دادگاه کیفری لاهه پشت سر می‌گذارد.

در روزهای اخیر گزارش‌هایی مبنی بر بررسی احتمال صدور حکم بازداشت بین‌المللی برای نتانیاهو و دیگر مقامات صهیونیست منتشر شده است. رسانه‌های صهیونیستی نوشتند که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از احتمال صدور حکم بازداشت توسط دادگاه بین‌المللی کیفری در لاهه به دلیل عملیات نظامی در نوار غزه به شدت نگران است.

روزنامه عبری زبان معاریو به نقل از منابع گزارش داد که نتانیاهو در روزهای اخیر تلاش زیادی برای جلوگیری از چنین تحولی انجام داده است. به‌ویژه، گفته می‌شود که او مکالمات تلفنی متعددی در تلاش برای دستیابی به هرگونه نتیجه مثبت در مورد این موضوع، از جمله فشار غیرمستقیم بر جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا داشته است.

بر اساس آنچه این روزنامه گزارش داد، احتمالا صدور حکم بازداشت از سوی دادگاه بین‌المللی کیفری علیه نتانیاهو فقط مساله زمان باشد و هر لحظه ممکن است رخ دهد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.