اولین واکنش حماس به بیانیه مشترک ۱۸ کشور

«سامی ابوزهری» از رهبران جنبش حماس امروز (پنجشنبه) ساعتی پس از صدور بیانیه این کشورها به «رویترز» گفت که فشار آمریکا به حماس هیچ ارزشی ندارد.

خبر مرتبط
درخواست 17 کشور از جنبش حماس

کاخ سفید اعلام کرد که ۱۷ کشور از جنبش حماس درخواست می‌کنند که اسرای صهیونیست موجود در غزه را در مقابل «آتش‌بس و بازگشت آوارگان به شمال» آزاد کند.

وی مجددا بر درخواست حماس مبنی بر اینکه رژیم صهیونیستی به عنوان بخشی از توافق آزادی اسرا در غزه باید جنگ را متوقف کند، تاکید کرد.

۱۸ کشور از جمله انگلیس و فرانسه به سرکردگی آمریکا در بیانیه‌ای درباره نوار غزه بدون اشاره به جنایت‌های بیش از ۶ ماهه ارتش رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین و بدون درخواست از این رژیم برای توقف جنگ تجاوزگرانه خود، تلاش کردند که مقاومت فلسطین را به طور یکجانبه زیر فشار قرار داده و از تل آویو حمایت سیاسی کنند.

خبر مرتبط
حماس تکذیبیه داد/ تصمیمی برای انتقال به سوریه نداریم

جنبش حماس اخبار منتشر شده در برخی رسانه‌ها مبنی بر انتقال دفتر این جنبش به سوریه را تکذیب کرد.

کاخ سفید امروز پنجشنبه اعلام کرد که سران این ۱۸ کشور در بیانیه‌ مشترکی از جنبش حماس خواستند تا اسیران صهیونیست را که نزد مقاومت فلسطین در نوار غزه نگهداری می شوند، فورا آزاد کند.

این بیانیه بدون هیچ گونه اشاره‌ای به شهادت بیش از ۳۴ هزار شهروند فلسطینی، مجروح و مفقود شدن بیش از ۸۵ هزار فلسطینی بر اثر حمله ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه و ربودن و نیز اسیر کردن بیش از ۱۰ هزار فلسطینی در نوار غزه و کرانه باختری رود اردن توسط نظامیان این رژیم، از آنچه «نگرانی بین المللی» درباره سرنوشت اسیران صهیونیست در نوار غزه خواند، سخن گفت.

این بیانیه همچنین تلاش کرد تا با حمایت ضمنی از رژیم صهیونیستی، هرگونه آتش بس و توقف جنگ این رژیم علیه نوار غزه را منوط به آزادی اسیران صهیونیست کند. همچنین خواست های مشروع مقاومت فلسطین مبنی بر خروج کامل اشغالگران از نوار غزه، رفح کامل محاصره و تضمین بازسازی نوار غزه را به عنوان پیش شرط مبادله اسیران، نادیده بگیرد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.