انتقاد اوربان از ورود رهبران اروپایی به جنگ روسیه و اوکراین

«ویکتور اوربان» نخست‌وزیر مجارستان در صفحه فیسبوکش نوشت: «تنش‌ها در اروپا در حال افزایش هستند. حال‌وهوای این قاره در حالت جنگی به سر می‌برد و منطق جنگ بر سیاست حاکم شده است. همه برای جنگ آماده می‌شوند.»

خبر مرتبط
نخست‌وزیر مجارستان به سیم آخر زد / سخنرانی علیه اتحادیه اروپا

نخست‌وزیر مجارستان در یک مراسم حزب فیدز در بوداپست، پایتخت این کشور علیه اتحادیه اروپا سخنرانی کرد و از جمله، نگرش اکثر کشورهای اتحادیه اروپا را نسبت به جنگ در اوکراین مورد هدف قرار داد.

وی افزود: «دبیر کل ناتو می‌خواهد نمایندگی ناتو ـ اوکراین را راه‌اندازی کند. رهبران اروپایی از پیش وارد جنگ اوکراین شده‌اند. آنها این جنگ را جنگ خود می‌دانند و با آن همچون جنگ خود مبارزه می‌کنند.»

اوربان این گونه استدلال کرده است: «در ابتدا فقط ارسال کلاه ایمنی مطرح بود. سپس اعمال تحریم‌ها اما نه مسئله انرژی که بعدا این هم اضافه شد. سپس ارسال تسلیحات صورت گرفت؛ ابتدا سلاح گرم، سپس تانک و هواپیما و بعد هم کمک مالی ده‌ها میلیارد. و اکنون ما جایی هستیم که صدها میلیارد یورو مطرح است. وضعیت بهتر نمی‌شود که هیچ، بدتر هم می‌شود.»

خبر مرتبط
مخالف مجارستان با ارسال سلاح به کی‌یف/ هشدار درباره تبعات استقرار نیروهای غربی در اوکراین

وزیر خارجه مجارستان اعلام کرد که کشورش با ارسال تسلیحات به کی‌یف مخالف است.

مجارستان برخلاف بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارسال هرگونه سلاح مرگبار به اوکراین را رد کرده و بر یک راه‌حل مسالمت‌آمیز برای این درگیری متمرکز است.

این کشور هم‌چنین از تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه بارها به شدت انتقاد و نخست‌وزیر آن، تحریم‌ها را یک «شکست» توصیف کرده که صرفا بحران انرژی را بدتر می‌کند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.