فوری/ یک مغازه در یافت آباد طعمه حریق شد+ جزئیات

در ساعت ۱۰:۴۵ صبح امروز، یک مورد حادثه حریق در یک واحد صنفی از طریق تماس‌های متعدد مردمی به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی، آتش‌نشانان ایستگاه‌های ۷۰ و ۳۸ و تیم نجات ۵ را به همراه تجهیزات و امکانات اطفاء حریق به محل حادثه واقع در بازار مبل یافت آباد اعزام کرد. 

با حضور آتش‌نشانان در محل مشاهده شد که آتش‌سوزی در یک واحد صنفی فروش تشک‌های تخت به مساحت حدود ۸۰ مترمربع رخ داده و در جریان آن شعله‌های آتش تمام این مغازه را در برگرفته بود. به‌طوریکه تمامی تشک‌های داخل آن درحال سوختن بود و دود زیادی فضا را دربرگرفته بود.

از طرفی دیگر نیز وجود مواد قابل اشتعال در این مغازه سبب افزایش حریق و حرارت شده و همین موضوع علاوه بر اینکه عملیات آتش‌نشانان را دشوار کرده بود، امکان وارد شدن خسارات بیشتر به ساختمان را هم افزایش داده بود. در این شرایط عوامل آتش‌نشانی اقدام به قطع جریان برق و گاز کرده و با استفاده از تجهیزات و لوله‌های آبرسانی، خود را به کانون آتش‌سوزی رسانده و اقدام به اطفاء شعله‌های آتش کردند.

آتش‌نشانان موفق شدند تا خیلی زود شعله‌های آتش را مهار کرده و پس از آن نیز به طور کامل شعله‌ها را مهار و اطفا کنند. خوشبختانه با اقدام به موقع عوامل آتش‌نشانی از سرایت شعله‌های آتش به ساختمان‌های مجاور نیز جلوگیری به عمل آمد.در این حادثه فرد یا افرادی دچار آسیب جانی نشدند اما خسارات مالی بر جا مانده از این حادثه بالا بود. 

آتش‌نشانان پس از ایمن‌سازی محل و تخلیه دود به ماموریت خود خاتمه داده و پس از تحویل محل به مالک به ایستگاه بازگشتند. همچنین گروهی دیگر از کارشناسان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اقدامات خود برای یافتن دلیل وقوع این حریق را آغاز کردند. 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.