آمریکا به قدرت منطقه‌ای ایران اذعان کرد

روزنامه صهیونیستی معاریو گزارش داد که پس از پاسخ تنبیهی جمهوری اسلامی ایران به رژیم صهیونیستی، دولت آمریکا اذعان دارد که ایران یک قدرت منطقه ای است.

روزنامه صهیونیستی معاریو در گزارش خود آورده است که واکنش دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا به عملیات موشکی و پهپادی ایران نشان می‌دهد که واشنگتن اکنون با ایران به‌عنوان یک «قدرت منطقه‌ای» برخورد می‌کند و به عملیات نظامی مستقیم ایران به متحد واشنگتن (رژیم صهیونیستی) مشروعیت می بخشد.

خبر مرتبط
تصمیم آمریکا علیه اسرائیل/ خشم صهیونیست‌ها برانگیخته شد

باراک رافید، خبرنگار سیاسی سایت واللا به نقل از سه منبع آمریکایی اعلام کرد: قرار است آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا طی روزهای آینده تحریم‌هایی را علیه گردان «نیتسح یهودا» به دلیل نقض حقوق بشر در کرانه باختری اعمال کند

این روزنامه تاکید کرد که تسلیم شدن آمریکا در مقابل عملیات نظامی ایران از خاک خود به سرزمین های اشغالی فلسطین یک تغییر دراماتیک در قواعد درگیری هایی است که تاکنون بین تهران و تل آویو وجود داشته است.

روزنامه معاریو نوشت: اینکه آمریکا تبدیل شدن ایران به یک قدرت منطقه ای را به رسمیت شناخته است و در برابر عملیات این کشور به اسرائیل (سرزمین های اشغالی فلسطین) تسلیم شده است، انگیزه کشورهای عربی متحد واشنگتن را برای ادامه شرط بندی بر روی روابط خود با آمریکا و اسرائیل کاهش می دهد.

 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۳ با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه، اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.
نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.