تاریخ سازی تیم دونفره زنان قایقرانی ایران/ اولیه سهمیه المپیک برای رویینگ دونفره

 در سومین و آخرین روز از رقابت های قایقرانی روئینگ قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک در چونگجوی کره جنوبی تیم دو نفره زنان کشورمان متشکل از مهسا جاور و زینب نوروزی موفق شدند یک سهمیه تاریخی را برای ایران بدست بیاورند.

تیم دونفره قایقرانی روئینگ زنان ایران با ترکیب مهسا جاور و زینب نوروزی در فینال A رویینگ دونفره سبک وزن ضمن کسب مدال نقره قهرمانی آسیا، دومین سهمیه این رشته و سومین سهمیه قایقرانی کشورمان را کسب کردند.

در این ماده نمایندگان سنگاپور، فیلیپین، ازبکستان، ژاپن، ایران و ویتنام به رقابت پرداختند. دراین ماده دو قایق نخست صاحب سهمیه حضور در بازیهای المپیک پاریس شدند. کسب این سهمیه دو نفره تاریخی به عنوان یک رشته تیمی برای ایران بسیار با ارزش است. .

پیش از این صبح امروز، فاطمه مجلل در ماده تک نفره روئینگ اولین سهمیه قایقرانی را برای کشورمان بدست آورد. در دیگر رقابت های قایقرانی در بخش آّبهای آرام که در همزمان در کشور ژاپن در جریان است نبی رضایی در ماده کانوی تک نفره هزار متر مردان سهمیه الپیک را برای کشورمان بدست آورد.

مسابقات قایقرانی روئینگ قهرمانی آسیا و انتخابی المپبک پاریس در چونگجو کره جنوبی با کسب دو سهمیه برای ایران به پایان رسید.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.