توسعه خودروی هیبریدی منعطف هوندا در برزیل

یکی از مدیران خودروساز ژاپنی هوندا روز جمعه (۱۹ آوریل) اظهار کرد که خودروساز ژاپنی هوندا  ۸۰۷.۷۴  میلیون دلار تا سال ۲۰۳۰  در کارخانه ایتیراپینا در ایالت سائوپائولو در برزیل سرمایه گذاری خواهد کرد و افزود که این شرکت قصد دارد یک خودروی هیبریدی منعطف در این کشور آمریکای جنوبی توسعه دهد.

خبر مرتبط
محصول مشترک جذاب سونی و هوندا را تماشا کنید+عکس

در اوایل سال ۲۰۲۲، هوندا و سونی از همکاری با یکدیگر در زمینه تولید خودروهای الکتریکی خبر دادند و چند ماه پیش شرکت مشترک آن‌ها به نام «سونی هوندا موبیلیتی» (Sony Honda Mobility) متولد شد.

اعلامیه هوندا از جدیدترین مجموعه سرمایه‌گذاری‌های جدید خودروسازانی مانند فولکس واگن، جنرال موتورز، استلانتیس و تویوتا در برزیل است. دولت برزیل اعلام کرد که سرمایه گذاری‌های خودروسازان در این کشور برای سال‌های آینده در حال حاضر نزدیک به ۱۳۰ میلیارد رئال است.

معاون تجاری هوندا در برزیل افزود که سرمایه‌گذاری‌های این شرکت بر روی فناوری‌های جدید و توسعه یک مدل هیبریدی برای بازار برزیل متمرکز خواهد شد که می‌تواند ۱۰۰ درصد از اتانول استفاده کند.

او به خبرنگاران گفت که این شرکت انتظار دارد تا سال ۲۰۳۰ بالغ بر ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو در کارخانه ایتیراپینا تولید کند که از ۱۰۰ هزار دستگاه در سال جاری فروش در بازار داخلی و صادرات افزایش می‌یابد.

طبق گزارش رویترز، علاوه بر خودروی هیبریدی منعطف که هنوز توسعه نیافته است، هوندا همچنین قصد دارد در سال ۲۰۲۵ یک شاسی بلند سطح پایه جدید را در بازار برزیل عرضه کند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.