اعلام جزئیاتی جدید از حمله به مقر حشدالشعبی

مهند العنزی، رئیس کمیته امنیتی شورای استان بابل در گفت‌وگو با الجزیره تاکید کرد که حمله به پایگاه های حشدالشعبی بدون برنامه ریزی بوده و چندین پایگاه مورد هدف قرار گرفت.

خبر مرتبط
دبیرکل کتائب‌الشهدا: به انفجار مقر حشدالشعبی پاسخ می‌دهیم

دبیرکل جنبش مقاومت کتائب سیدالشهدا عراق در واکنش به انفجار در یک پایگاه نظامی در شمال استان بابل عراق، تهدید کرد که حتما به این حمله پاسخ داده می‌شود.

وی اضافه کرد: تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که حملات استان بابل پهپادی نبوده، بلکه موشکی بوده است.

سازمان بسیج مردمی عراق (حشدالشعبی) بامداد امروز (شنبه) در بیانیه ای وقوع انفجار در پایگاه نظامی کالسو واقع در شمال استان بابل را تائید کرده بود.

خبر مرتبط
ادامه واکنش‌ها به خبر حمله به مقر حشدالشعبی در عراق/ تکذیب حمله هوایی آمریکا در عراق

سنتکام حمله هوایی این کشور به یک پایگاه نظامی در استان بابل عراق را رد کرد.

در بیانیه بسیج مردمی عراق آمده است: انفجاری در مقر نیروهای حشدالشعبی در پایگاه نظامی کالسو در منطقه المشروع در شمال استان بابل رخ داد.

در ادامه این بیانیه آمده است: بلافاصله تیم تحقیقاتی در محل حاضر شد و این انفجار خسارات مادی برجای گذاشته و شماری نیز زخمی شدند که پس از تکمیل تحقیقات اولیه، جزئیات این انفجار متعاقبا اعلام خواهد شد.

در همین رابطه مدیر دفتر المیادین در بغداد گزارش داده که این حملات تجاوزکارانه ورودی اصلی پایگاه کالسو، یک گاراژ خودرو و دو دفتر نیروهای حشدالشعبی را هدف قرار داده و شدت حملات قوی بوده است.

وی همچنین گفته که این مقر حشدالشعبی با سه حمله مورد هدف قرار گرفته و حداقل ۳ نفر مجروح شده‌اند.

مقاومت اسلامی عراق نیز ساعاتی بعد اعلام کرد که مجاهدان ما در پاسخ به جنایات رژیم اشغالگر در غزه و در حمایت از مردم این منطقه و همچنین در پاسخ به حمله به پایگاه حشدالشعبی به یک هدف مهم در ایلات اشغالی حمله پهپادی کرده‌اند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.