صدور حکم جلب نتانیاهو را ترساند/ بی بی دست به دامن انگلیس و آلمان شد نتانیاهو

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی شامگاه پنجشنبه اعلام کرد بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم نگران این است که دیوان لاهه حکم جلب وی و مسئولان دیگر صهیونیست را به دلیل جنایت‌هایشان در جنگ غزه صادر کند.

این کانال گزارش داد سه‌شنبه در دفتر نتانیاهو یک جلسه فوری و محرمانه برگزار شد و در آن درباره سناریوها و نگرانی‌های جدی در خصوص صدور حکم جلب بین‌المللی از سوی دیوان لاهه علیه مسئولان ارشد صهیونیست و رهبران امنیتی و سیاسی آن از جمله نتانیاهو مطرح شد. مسئولان ارشد سیاسی و حقوقی اسرائیل در این جلسه شرکت کردند.

خبر مرتبط
تظاهرات گسترده در خیابان‌های تل‌آویو/اعتراض شهرک‌نشینان به سیاست‌های کابینه نتانیاهو

شهرک‌نشینان اسرائیلی بر لزوم موافقت هر چه سریعتر کابینه نتانیاهو با تبادل اسرا تأکید کردند.

براساس گزارش این کانال نتانیاهو از وزرای خارجه انگلیس و آلمان طی سفر اخیر آنها به اراضی اشغالی خواست برای ممانعت از صدور حکم جلب وی مداخله کنند.

این کانال گزارش داد: تل آویو به اطلاعات و نامه‌هایی دست یافته که نشان می‌دهد احتمال صدور حکم جلب نتانیاهو و مسئولان صهیونیست بسیار بالاست و ممکن است اواخر ماه میلادی آتی صادر شود. در این جلسه درباره موضوع بحران انسانی در نوار غزه و اظهارات مقامات برخی کشورها درباره اینکه رژیم صهیونیستی قوانین بین‌المللی را نقض کرده و در برخورد با غیرنظامیان در نوار غزه توافق چهارم ژنو را نقض کرده است، صحبت شد. در پایان این جلسه نیز تصمیم گرفته شد که اقدامات فوری برای ممانعت از صدور حکم جلب اتخاذ شود.

از سوی دیگر نتانیاهو در نشستی با رهبران ارشد دستگاه موساد به مناسبت عید پسح یهودیان گفت: اسرائیل با یک خطر موجودیتی مواجه است. باید گروه‌های داخلی برای مقابله با خطرات متحد شوند. دودستگی داخلی باید اکنون از بین برود چرا که ما با خطر موجودیتی مواجه هستیم.

وی گفت: تل آویو به جنگ غزه برای آزادی اسرای خود ادامه می‌دهد.

هر روز ده‌ها هزار صهیونیست در سرتاسر اراضی اشغالی علیه نتانیاهو تظاهرات کرده و خواهان برکناری وی هستند. معترضان همچنین خواهان اجرای معامله تبادل اسرا با جنبش حماس هستند.

این در حالی است که جنگ غزه همچنان ادامه دارد و آمار قربانیان آن به ۳۳ هزار و ۹۷۰ شهید و ۷۶ هزار و ۷۷۰ زخمی رسیده است.

رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ حملات ویرانگر خود علیه نوار غزه را با حمایت آمریکا آغاز کرد، ده‌ها هزار فلسطینی که بیشترشان زن و کودک بودند، در این حملات شهید و زخمی شدند و زیرساخت‌های نوار غزه به شکل گسترده‌ای ویران شد و فاجعه انسانی بی‌سابقه‌ای در این منطقه ایجاد شد.

در نتیجه این حملات و محدودیت‌هایی که این رژیم اعمال کرده و در پی کمبود شدید غذا، آب، دارو و سوخت، نوار غزه به ویژه دو استان غزه و استان شمالی در آستانه خطر قحطی قرار داشته و جان کودکان و سالخوردگان در این منطقه به خطر افتاده است.

 

  •  

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.