بائربوک:افزایش تنش‌ در خاورمیانه به ضرر امنیت اسرائیل است

 آنالنا بائربوک روز چهارشنبه در جریان گفت‌وگوهایش با مقام های اسرائیلی به صراحت موضع کشورش را اینگونه اعلام کرد که نباید اجازه داد خاورمیانه به سمت وضعیتی نامعلوم و غیرقابل پیش‌بینی پیش رود.

وی پیش از ترک سرزمین‌های اشغالی برای شرکت در نشست کشورهای گروه هفت که به گفته او قرار است درباره تحریم‌های احتمالی علیه ایران بحث کنند، خاطر نشان کرد: در شرایط کنونی همه باید محتاطانه و مسئولانه عمل کنند.

خبر مرتبط
جنگ غزه وزرای کابینه اسرائیل را به جان هم انداخت

همزمان با ناکامی ارتش اسرائیل در تحقق اهداف خود در غزه، رسانه‌های این رژیم امروز (چهارشنبه) از تشدید اختلافات در کابینه جنگ خبر دادند.

بائربوک که از زمان شروع جنگ غزه این هفتمین بار است که به سرزمین‌های اشغالی سفر می‌کند، افزود: افزایش تنش‌ها به نفع هیچ کس نیست و بیشتر از همه امنیت اسرائیل به خطر می‌افتد.

مقام های غربی از جمله آمریکا، آلمان و فرانسه از رژیم صهیونیستی خواسته اند از پاسخ به حمله موشکی و پهپادی ایران به منظور جلوگیری از تشدید تنش‌ها اجتناب کند.

به گزارش ایرنا، ایران با بهره گیری از حق ذاتی دفاع از خود مبتنی بر ماده ۵۱ منشور ملل متحد و در پاسخ به تجاوزات نظامی مکرر رژیم اسرائیل، به ویژه حمله نظامی علیه مکان دیپلماتیک کشورمان که در روز یکم آوریل ۲۰۲۴ در نقض آشکار حقوق بین الملل و بند ۲ منشور ملل متحد صورت گرفت و متعاقب آن ناتوانی شورای امنیت برای اتخاد تدابیر لازم برای محکوم نمودن و مسئولیت پذیر کردن متجاوز، مجموعه ای از حملات نظامی علیه اهداف نظامی در سرزمین های اشغالی را انجام داد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران شنبه شب با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که به منظور تنبیه متجاوز، با استفاده از توانمندی‌های راهبردی اطلاعاتی، موشکی و پهپادی خود به اهداف نظامی مهم ارتش تروریستی صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی حمله و آنها را با موفقیت مورد اصابت قرار داد و منهدم کرد.

جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد که به اهداف و اصول حقوق بین الملل و منشور ملل متحد متعهد است اما در بکار گیری حق ذاتی دفاع از خود بر اساس حقوق بین الملل در هنگام ضرورت تردید نخواهد کرد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.