درخواست تازه عربستان از جامعه جهانی

وزیر خارجه عربستان گفت: تلاش‌های بین‌المللی برای آتش‌بس در غزه به هیچ وجه کافی نبوده است و اختلافات باید از طریق گفت‌وگو حل شوند نه با اعمال زور.

براساس گزارش خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، او در مقر وزارت امور خارجه در اسلام آباد، پایتخت پاکستان، گفت که «تلاش‌های بین‌المللی با هدف تحقق آتش‌بس به هیچ وجه کافی نبود، به ویژه با توجه به اینکه تعداد قربانیان غیرنظامی در غزه از ۳۳ هزار تن تجاوز کرده است».

خبر مرتبط
اسرائیل دست به دامن عربستان شد

«بنی گانتس» عضو ارشد کابینه جنگ رژیم صهیونیستی امروز سه شنبه در کنفرانس «فردا» مدعی شد این رژیم قدرت بالایی دارد و بزرگترین فاجعه‌ها را پشت سر کار گذاشته است اما اگر برای آینده برنامه‌ای نداشته باشد، این همه قدرت کافی نخواهد بود.

این وزیر سعودی به دسترسی نداشتن ساکنان غزه به کمک‌های بشردوستانه کافی اشاره و بار دیگر بر اهمیت مسؤولیت جامعه بین‌الملل و نداشتن استانداردهای دوگانه در بحران غزه، به ویژه با نقض قطعنامه‌های اخیر شورای امنیت توسط رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

وزیر خارجه عربستان خواستار توقف تشدید تنش در منطقه خاورمیانه و حل اختلافات از طریق گفت‌وگو و نه توسل به زور شد و تاکید کرد که پادشاهی عربستان در این راستا تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت.

بن فرحان همچنین در این کنفرانس با تاکید بر اینکه عربستان و پاکستان معتقد به تقویت همکاری‌های مشترک برای مقابله با همه چالش‌های جهانی هستند، در این زمینه به تلاش راهبردی ۲ کشور در همه زمینه‌ها اشاره کرد.

وی گفت: عربستان و پاکستان با ابتکارات دولتی و حمایت از فرصت‌های سرمایه‌گذاری به سمت تقویت همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف حرکت می‌کنند تا افزوده ارزشمندی برای ۲ کشور برادر باشد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.