ادامه اعتراضات کارکنان گوگل به قرارداد همکاری با اسرائیل

 معترضان وارد ۲ دفتر این شرکت در «سان‌ویل» کالیفرنیا و نیویورک سیتی شده و اعلام کردند تا زمانی که گوگل از قرارداد با رژیم صهیونیستی خارج نشود، آنها نیز از این دفاتر خارج نخواهند شد.

گوگل و آمازون قراردادی ۱.۲ میلیارد دلاری با نام «نیمبوس» برای ارائه خدمات ابری و دیتاسنتر (مرکز داده) به رژیم صهیونیستی امضا کرده‌اند.

پیشتر گروهی از کارکنان گوگل نسبت به این قرارداد اعتراض کرده بودند اما حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه باعث شده است که این اعتراض‌ها گسترش پیدا کند. در همین حال، شماری از حامیان فلسطین در برخی شهرهای آمریکا تظاهرات کرده و خواستار آتش‌بس در غز شدند.

گزارش‌ها حاکی است که پلیس شهر میامی در ایالت فلوریدا با معترضان درگیر شده و شماری از آنها را بازداشت کرد. ارتش رژیم صهیونیستی از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر گذشته ( ۱۵مهر) با انجام حملات وحشیانه دست به کشتار زنان ‌و کودکان غزه زده اما تاکنون نتوانسته به اهدافی که برای خود تعیین کرده است، دست یابد. ارتش این رژیم بازگرداندن اسیران صهیونیست از غزه و نابودی حماس را از اهداف جنگ علیه ساکنان غزه اعلام کرده است.

وزارت بهداشت فلسطین سه‌شنبه اعلام کرد که شمار شهدای ناشی از جنگ رژیم صهیونیستی علیه ساکنان غزه به ۳۳ هزار و ۸۴۳ نفر و شمار مجروحان نیز به ۷۶ هزار و ۵۷۵ نفر افزایش یافت.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.