مسدود شدن پل معروف سانفرانسیسکو توسط حامیان غزه

 گروه حامی فلسطین «اقدام آ۱۵» (A۱۵ Action) در بیانیه‌ای اعلام کرد که در حال هماهنگ کردن برگزاری تظاهرات در چند شهر آمریکا و دیگر کشورها در همبستگی با فلسطین است.

در ادامه بیانیه این گروه آمده است: در هر شهر، شاهراه‌های اقتصادی را با تمرکز بر نقاط تولیدی و گردشگری با هدف ایجاد بیشترین تاثیر اقتصادی، شناسایی و مسدود خواهیم کرد. این بیانیه می‌افزاید: اقدام مشابهی برای شهرهایی مانند مکزیکو سیتی، هوشی مین، سیدنی، آتن، نیویورک و ژوهانسبورگ برنامه‌ریزی شده است.

در این بیانیه آمده است: جنبش اخیر و بی‌سابقه در حمایت از فلسطین، از اقدامات نمادین دست کشیده و به اقداماتی که تاثیرات عملی داشته و باعث بروز مشکلات اقتصادی می‌شوند، روی آورده است تا دولت‌های دنیا به فکر یافتن یک راه حل عملی برای پایان جنگ در غزه باشند.

تظاهرات روز دوشنبه بزرگراهی را که به سمت فرودگاه بین‌المللی اوهار شیکاگو می‌رفت را برای ساعت‌ها مسدود کرد. تظاهرکنندگانی که تردد در پل گلدن گیت را مسدود کرده بودند، بنری در دست داشتند که روی آن شعار «جهان را برای غزه متوقف کنید»، نوشته شده بود.

به نوشته ای بی سی، تظاهرات روز دوشنبه بر روی پل گلدن گیت در حالی برگزار شد که خاورمیانه با برخی از مخاطره آمیزترین لحظات خود در ۶ ماه گذشته مواجه است.

به گزارش ایرنا، پیش‌تر نیز صدها معترض حامی فلسطین، با حضور در فرودگاه بین‌المللی سان فرانسیسکو خواستار آتش‌بس فوری در نوار غزه و پایان همه کمک‌های نظامی آمریکا به رژیم صهیونیستی شده بودند. از آغاز حمله رژیم صهیونیستی به غزه، آمریکا به صورت مرتب شاهد اعتراض حامیان فلسطین بوده است.

در اوایل ماه اسفند، هزاران آمریکایی بار دیگر در خیابان‌های کلان‌شهرهای ایالات متحده تظاهرات و درخواست برقراری آتش‌بس و توقف حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه را تکرار کردند. به نوشته روزنامه لس آنجلس تایمز، هزاران تظاهرکننده حامی فلسطین نیز در مرکز شهر لس آنجلس راهپیمایی کردند.

تظاهرکنندگان با تکان دادن پرچم‌های فلسطین و پارچه نوشته‌هایی در حمایت از فلسطینیان، حدود ساعت یک بعد از ظهر در برابر ساختمان شهرداری تجمع کردند.

با شروع راهپیمایی، شرکت کنندگان شعار سر داده و پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها «نسل کشی را متوقف کنید»، «۲ میلیون گروگان در غزه را آزاد کنید» و «آتش بس هم اکنون» نوشته شده بود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.