حکم عجیب دادگاه اسرائیل برای مصادره خانه سه خانواده فلسطینی

دادگاه موسوم به «صلح» رژیم صهیونیستی با صدور حکمی دستور تخلیه خانه‌های سه خانواده فلسطینی در منطقه الشیخ جراح در قدس اشغالی را صادر کرد.

این اقدام با هدف تحویل این خانه‌ها به شهرک نشینان صهیونیست صورت گرفته است.

بر اساس تصمیم دادگاه، به سه خانواده تا اواسط ژوئیه مهلت داده شده است تا حکم تخلیه خانه‌های مورد نظر را اجرا کنند.

خبرگزاری وفا به نقل از «صالح دیاب» یکی از اعضای کمیته دفاع از محله الشیخ جراح که مالک یکی از خانه‌های مذکور است، گزارش داد، دادگاه در پایان ماه مه گذشته جلسه رسیدگی به این پرونده را برگزار کرد و طی آن قاضی دادگاه ابلاغ کرد که دادگاه عالی رژیم صهیونیستی تصمیم به توقف تصمیم اخراج ۲۸ نفر از خانه‌هایشان در این محله را دارد.

خبر مرتبط
پیام تهدید آمیز امیرعبداللهیان به اسرائیل

کاردار ایران در لندن اعلام کرد که وزیر امور خارجه کشورمان در تماس با همتای بریتانیایی خود تاکید کرده است هرگونه اشتباه بعدی رژیم اسرائیل بدون شک با اقدام قوی‌تری پاسخ داده خواهد شد.

دیاب تأیید کرد که انجمن استعماری «نحالات شمعون» بر قاضی دادگاه فشار وارد کرده است و او را وادار به رسیدگی مجدد به این پرونده کرده و در نهایت قاضی امروز حکم تخلیه را صادر کرد.

۲۸ خانواده در محله الشیخ جراح با خطر اخراج از منازل خود به نفع شهرک نشینان صهیونیستی روبرو هستند که از سال ۱۹۵۶ در آن سکونت دارند. رژیم صهیونیستی مدعی است این منازل در منطقه‌ای ساخته شده‌اند که قبل از سال ۱۹۴۸ تحت مالکیت یهودی‌ها بود اما فلسطینی‌ها آن را رد می‌کنند.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.