روسیه دست رد به سینه اسرائیل زد/ پاسخ منفی به یک درخواست ضدایرانی

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در پاسخ به درخواست سفیر رژیم صهیونیستی از مسکو برای محکوم کردن حمله ایران، یادآور شد: چرا تل آویو تاکنون حملات دائمی اوکراین به روسیه را محکوم نکرده و کاخ سفید هم در رابطه با این حمله تماسی با روسیه نگرفته است.

دیپلمات روس در کانال تلگرامی خود نوشت: «من به یاد ندارم که  چه زمانی اسرائیل حداقل یکی از حملات اوکراین به مناطقی از خاک روسیه را محکوم کرده باشد؟ آیا شما به یاد دارید؟ ولی من اظهارات منظم مقامات اسرائیلی در حمایت از اقدامات زلنسکی [رئیس جمهور اوکراین] را به خوبی به خاطر دارم.»

خبر مرتبط
واکنش چین به پاسخ موشکی ایران به اسرائیل/ درخواست فوری از تهران و تل‌آویو

در بیانیه وزارت امور خارجه چین آمده است: از همه طرف‌های ذی‌ربط می‌خواهیم برای جلوگیری از تشدید بیشتر تنش، خونسردی خود را حفظ کرده و خویشتن‌داری کنند، ما به شدت نگران تشدید وضعیت کنونی در خاورمیانه هستیم.

زاخارووا این واقعیت را مورد توجه قرار داد که در نتیجه جنایات مقامات کی‌یف در طول سالهای گذشته دائما تعداد زیادی مردم غیرنظامی کشته شده‌اند و طرف اسرائیلی هرگز این اقدامات را محکوم نکرده است.

کاخ سفید: آمریکا در مورد حمله ایران به اسرائیل با روسیه تماسی نداشته است

جان کربی، سخنگوی کاخ سفید شب گذشته اعلام کرد که مقامات آمریکایی برای گفتگو در مورد حمله شنبه شب ایران به اسرائیل با روسیه تماسی نگرفته‌اند. کربی در پاسخ به این سوال که آیا واشنگتن پس از حملات ایران با مقامات مسکو تماس داشته، گفت: «من از چنین تماسی اطلاع ندارم.»

وزارت امور خارجه روسیه روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای از مقامات ایرانی و اسرائیلی خواست خویشتنداری از خود نشان دهند و مانع از  تشدید بیشتر تنش در خاورمیانه شوند.  در این بیانیه آمده است: روسیه از تشدید تنش خطرناک دیگری در خاورمیانه نگران است و از همه طرف‌ها می خواهد که خویشتن داری کنند.  مقامات مسکو بارها هشدار داده بودند که ماهیت حل نشده بحران‌های متعدد در خاورمیانه، به ویژه در  خصوص مناقشه فلسطین و اسرائیل، که اغلب با اقدامات تحریک آمیز غیرمسئولانه تشدید می‌شود، منجر به افزایش وخامت اوضاع در کل منطقه خواهد شد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.