اسرائیل دست به دامن آمریکا شد/ یک درخواست مهم درباره ایران

مقام‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که «مایکل اریک کوریلا» رئیس فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) «برای هماهنگی درباره حمله احتمالی ایران به اسرائیل » روز (پنجشنبه ) به سرزمین‌های اشغالی می‌رود.

تارنمای آمریکایی آکسیوس چهارشنبه به نقل از «۲ مقام اسرائیلی» نوشت که انتظار می‌رود کوریلا در این سفر با یوآو گالانت وزیر جنگ و مقام‌های ارشد نظامی اسرائیل گفت‌وگو کند.

بر اساس این گزارش، مقام‌های اسرائیلی می‌گویند که برای حمله احتمالی بی‌سابقه و مستقیم از خاک ایران با استفاده از موشک‌های بالستیک، پهپاد و موشک‌های کروز علیه اهداف اسرائیلی آماده می‌شوند.

خبر مرتبط
گفتگوی تلفنی بلینکن با گالانت/ درخواست مهم آمریکا از اسرائیل

وزیر خارجه آمریکا از مقامات اسرائیل خواستار جلوگیری از تکرار حملات مشابه به مرکز کارکنان آشپزخانه جهانی در نوار غزه شد.

گالانت روز دوشنبه با لوید آستین وزیر دفاع آمریکا و «ران درمر» وزیر امور راهبردی اسرائیل روز سه‌شنبه با آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا درباره ایران گفت‌وگو کردند.

یک مقام ارشد اسرائیلی گفت که اسرائیل از آمریکا خواسته است که با ارسال پیام‌های خصوصی و علنی، پاسخ ایران به حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق را محدود کند.

این مقام افزود که اسرائیل و آمریکا در روزهای اخیر هماهنگی‌هایی درباره دفاع مشترک موشکی و هوایی انجام داده‌اند.

آکسیوس همچنین به گفت‌وگوی تلفنی وزرای خارجه عربستان، امارات، قطر و عراق با حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران و نوشت که در این تماس‌ها درباره تنش‌های منطقه‌ای گفت‌وگو شد.

این تارنمای آمریکایی به نقل از یک منبع آگاه مدعی شد این تماس‌ها پس از آن انجام شد که «برت مک‌گورک» مشاور کاخ سفید در امور خاورمیانه در تماسی تلفنی با وزرای خارجه کشورهای عربی از آنها خواست تا در مورد لزوم جلوگیری از تشدید اوضاع به ایران پیام بدهند.

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز دوشنبه ۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۳ در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «در پی شکست‌های ترمیم ناپذیر رژیم گرگ صفت صهیونیستی برابر مقاومت فلسطین و ایستادگی مردم غزه و سرشکستگی مقابل اراده پولادین رزمندگان جبهه مقاومت اسلامی منطقه، ساعاتی قبل (عصر روز دوشنبه ۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۳) هواپیماهای این رژیم جعلی در جنایتی جدید ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق را مورد هدف حمله موشکی قرار داد که بر اثر این جنایت سرداران رشید مدافع حرم «سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی» و «سرتیپ پاسدار محمدهادی حاجی رحیمی» از فرماندهان، پیشکسوتان و جانبازان سرافراز دفاع مقدس و مستشاران نظامی ارشد ایران در سوریه و ۵ تن از افسران همراه آنان به فیض شهادت نائل آمدند.»

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.