بارش شدید باران در برخی استان‌ها/ پیش بینی بارش برف بهاری در کشور

گزارش‌های هواشناسی نشان می‌دهد امروز پنجشنبه، 23 فروردین اغلب مناطق کشور بارندگی خواهند داشت و روند دما به ویژه در نیمه شمالی کاهشی است.

بارش‌ها روز گذشته بیشتر در استان‌های کرمانشاه، کردستان، همدان، مرکزی، لرستان، زنجان، قزوین، البرز، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، تهران، شمال و شرق خوزستان، برخی نقاط چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه بویراحمد شدت داشت و آن‌طور که پیش‌بینی‌های هواشناسی نشان می‌دهد امروز‌، پنجشنبه، 23 فروردین ضمن اینکه اغلب مناطق بارندگی را تجربه خواهند کرد، شدت بارش‌ها در استان‌های مازندران، اردبیل، گیلان و گلستان و روز جمعه در استان‌های گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و مازندران خواهد بود.

خبر مرتبط
پیش بینی کاهش دما و احتمال برف برای این مناطق+جزئیات

سازمان هواشناسی وضعیت جوی کشور طی روز جاری و سه روز آینده را پیش بینی کرد.

در شمال غرب، مناطقی از غرب، دامنه‌های البرز، شمال شرق و سواحل دریای خزر بارش و در ارتفاعات البرز بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

بنابر این گزارش، از پنجشنبه تا شنبه دما در نیمه شمالی کشور بین ۶ تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد.

همچنین برای روز پنجشنبه به‌ویژه در ساعات بعدازظهر در اکثر مناطق کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش‌بینی شده است. روز جمعه در سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز، شمال شرق بارش باران و در ارتفاعات زاگرس مرکزی و بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق کشور رگبار پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

خبر مرتبط
این استان‌ها برفی می‌شوند/ ورود سامانه بارشی به کشور

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا بیان کرد: فعالیت سامانه پنجشنبه (۲۳ فروردین) در نیمه شمالی کشور و جمعه در استان‌های ساحلی دریای خزر، ارتفاعات البرز، شمال شرق، شرق و بخش‌هایی از مرکز و جنوب شرق کشور خواهد بود.

در تهران تا جمعه با فعالیت سامانه بارشی دیگر آسمانی نیمه ابری تا ابری، در بعضی ساعات بارش باران و گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در سطح استان مورد انتظار است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.