اعلام ضریب حقوق شاغلین 1403 / سقف حقوق اعضای هیئت علمی چقدر تعیین شد؟+جدول

 

 موضوع افزایش ضریب حقوق اساتید و اعضای هیئت علمی در ماه های اخیر پربحث شد. معاون وزارت علوم چندی پیش درباره کف حقوق اساتید دانشگاه اعلام کرده بود: کف حقوق یک استاد دانشگاه زیر بیست میلیون تومان است که سقفی که پیشنهاد داده ایم این است که برای استادیار ۶۵میلیون، دانشیار ۷۰میلیون و استادتمام ۷۵ میلیون تومان لحاظ شود که مصوب نیز شده و منتظر ابلاغ آن هستیم اگر ابلاغ شود می‌توانیم معوقات سال ۱۴۰۲ را به اعضای هیأت علمی پرداخت کنیم.

علی خطیبی همچنین درباره مالیات برای حقوق اعضای هیأت علمی و اساتید گفت: سالیان سال است که مالیات حقوق اعضای هیأت علمی ۱۰ درصد بود از آغاز به‌کار مجلسی که در حال حاضر مستقر است یک قانونی عنوان شد مبنی بر اینکه مالیات پلکانی شد که ما درخواست کردیم و دولت نیز کمک کرد و خواستیم که مالیات برای حقوق اعضای هیات‌علمی از حالت پلکانی خارج شود و امیدواریم بتوانیم آن به نتیجه برسانیم و مجلس نیز در زمانی‌که لایحه را بررسی می‌کرد به این درخواست رأی مثبت داد که حقوق اعضای هیأت علمی مشمول مالیات پلکانی نباشد و به روال قبل بازگردد.

مشروح این گزارش را با عنوان اعلام ضریب حقوق شاغلین 1403 / سقف حقوق اعضای هیئت علمی چقدر تعیین شد؟ +جدول در اقتصاد نیوز بخوانید .

 

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.