برخورد با این 5 واحد صنفی به اتهام گرانفروشی / نظارت بر بازار ادامه دارد

 سید علی میرموسوی با اشاره به اینکه به دلیل رشد قیمت پیاز طی چند روز اخیر، نظارت برمراکز عرضه این محصول افزایش یافته، اظهار کرد: با توجه به تشدید نظارت‌ها بر میادین میوه و تره بار و مراکز عرضه محصولات کشاورزی، طی بازرسی انجام شده، تخلف گران‌فروشی پنج واحد صنفی عرضه کننده پیاز به مقدار ۱۵ تن محرز شد.

به گفته وی بر همین اساس برگه گزارش‌های بازرسی به ارزش ۵۰ میلیون تومان تنظیم و مراتب جهت سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

خبر مرتبط
نرخ گوشت های تنظیم بازار اعلام شد/ گرانفروشی را اطلاع دهید

پیرو انتشار لیست قیمت گوشت‌های تنظیم‌بازار وارداتی وزارت جهاد کشاورزی از مردم درخواست کرد در صورت مشاهده قیمت محصولات بیشتر از نرخ اعلام شده آن را به سامانه 124 گزارش دهند.

او در پایان تاکید کرد که طرح نظارت بر بازار تا تنظیم بازار و کاهش قیمت ادامه خواهد داشت و از مردم خواست درصورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی مراتب را با سامانه ۱۲۴ اطلاع رسانی کنند.

گفتنی است مردم می‌توانند با مراجعه به ستاد خبری سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و شهرستان‌های تابعه شکایت خود را تنظیم کنند یا از طریق تلفن (۱۲۴)، پورتال سازمان حمایت به نشانی الکترونیکی www.cppo.ir، سایت (۱۲۴.ir) و اپلیکیشن آپ شکایت خود را مطرح کنند.

طبق قانون نظام صنفی گران‌فروشی، کم‌فروشی، تقلب، احتکار، عرضه خارج از شبکه عدم اجرای ضوابط قیمت‌گذاری و توزیع، فروش اجباری، ‌عدم درج قیمت و عدم صدور صورتحساب از جمله مهم‌ترین تخلفات صنفی است.

همچنین بر اساس قانون صنفی باید درآمدهای ناشی از جریمه‌های دریافتی به حساب خزانه واریز ‌شود و معادل آن در بودجه‌های سنواتی منظور و توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از تأمین بار مالی ماده (۴۴) این قانون به‌طور مساوی در اختیار سازمان تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار ‌گیرد تا در اجرای این قانون هزینه کنند اما اتاق اصناف بارها نسبت به دریافت نکردن این بودجه گلایه کرده است.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.