یمن زمان توقف حمله به کشتی های اسرائیل را اعلام کرد

محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله و مذاکره‌کننده ارشد دولت نجات ملی یمن روز یکشنبه و پس از دیدار با «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی یاران در عمان، بر موضع ثابت صنعاء در حمایت از مردم فلسطین تاکید کرد.

عبدالسلام در جمع خبرنگاران گفت: «موضع یمن در خصوص ملت فلسطین، موضعی برگرفته از اخلاق، اصول و مسائل انسانی است. رهبری یمن و همچنین ملت یمن این موضع قاطعانه را در این جنگ اتخاذ کردند و به هیچ عنوان از این موضوع خود عقب‌نشنینی نخواهند کرد».

خبر مرتبط
یمن طی 72 ساعت ، 5 عملیات انجام داد

سخنگوی نیروهای مسلح یمن از انجام پنج عملیات نظامی طی ۷۲ ساعت گذشته علیه کشتی‌های آمریکایی، انگلیسی و اسرائیل خبر داد.

 او با اشاره به اقدامات آمریکا علیه یمن برای دست‌کشیدن از حمایت از فلسطین، گفت: «آمریکا تلاش کرد که در توافق صلح یمن کارشکنی کند و همچنین تهدید کرد انصارالله را به عنوان گروه تروریستی معرفی کند و یمن و مردم آن را مورد هدف قرار داد تا از مواضع خود در خصوص جنگ غزه عقب‌نشینی کنند اما یمن ثابت کرد که همچنان بر سر مواضع خود ایستاده و همچنان بر اصول اخلاقی و انسانی خود ادامه می‌دهد».

مقام ارشد یمنی با بیان اینکه «مطمئنا اگر رژیم صهیونیستی در این جنگ پیروز شود، امنیت ملی عربی هم بعد از آن از بین خواهد رفت»، تاکید کرد: «ما به هدف قرار دادن کشتی‌های اسرائیلی و یا کشتی‌هایی که به سمت اسرائیل حرکت می‌کنند، ادامه می دهیم تا وقتی که جنگ و حملات علیه غزه متوقف شود».

عبدالسلام پیش از این و در دیدار امیرعبداللهیان نیز گفت: «ما در تماس‌ها و گفت‌گوهای خود با مقامات کشورهای مختلف جهان اطمینان دادیم که کشتی های این کشورها در دریای سرخ از ناحیه یمن در معرض هیچ تهدیدی نیستند و در این زمینه نیز هیچ اشتباهی از جانب ما رخ نداده است و ما در عمل ثابت کردیم که تبلیغات آمریکا و رژیم صهیونیستی و متحدان آن‌ها علیه دولت نجات‌ ملی یمن دروغ و بی اساس است».

رئیس هیات مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن همچنین تاکید کرد: «هدف آمریکا از حملات علیه یمن، تشدید فشار بر ملت یمن از طریق تشدید مشکلات اقتصادی و درمانی و انسانی بر ملت یمن است و دولت نجات ملی یمن در مقابل این حملات متجاوزانه آن‌ها دست بسته نمانده و هشدارهای لازم را داده است و ملت یمن از مواضع اصولی خود هرگز کوتاه نخواهد آمد».

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.