آمار جدید از از تلفات ارتش اسرائیل در جنگ غزه

رسانه‌های رژیم صهیونیستی آمار جدیدی از تلفات ارتش این رژیم بعد از گذشت ۶ ماه از جنگ غزه منتشر کردند.

رسانه‌های عبری امروز آمار جدیدی از میزان تلفات ارتش این رژیم در جنگ غزه منتشر کردند که بر اساس آن تعداد کشته شدگان ارتش اسرائیل از زمان آغاز جنگ غزه تاکنون به 604 نفر می‌رسد که 260 نفر از آنها از زمان آغاز عملیات زمینی کشته شده‌اند.

بر اساس این گزارش‌ها وضعیت ۴۶۷ تن از این زخمی‌های ارتش اسرائیل وخیم بوده و نیروی هوایی حدود ۹۵۰ بالگرد را برای نجات ۱۳۰۰ زخمی مامور کرده بود.

بامداد امروز شنبه هم ارتش رژیم اسرائیل تأیید کرد که چهار تن از نظامیانش از جمله یک افسر در درگیری‌های دیروز نوار غزه کشته شده‌اند و هفت تن دیگر زخمی شده‌اند.

خبر مرتبط
صهیونیست‌ها وحشت زده شدند/ تهدیدهای ایران را نباید دست کم گرفت

رژیم صهیونیستی با درک این موضوع که جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به جنایت انجام شده در دمشق جدی است به اقدامات پیشگیرانه روی آورده است.

این درحالی است که گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) شب گذشته اعلام کرده بود که ۱۲ نفر از نظامیان متجاوز را به هلاکت رسانده است.

رسانه‌های عبری گزارش دادند که بعد از گذشت نصف سال از جنگ در غزه بیش از ۱۰۰ هزار اسرائیلی از خانه‌های خود آواره هستند و هیچ چشم‌اندازی برای روز بعد از جنگ ندارند.

این رسانه‌ها درباره مشکلات و اختلالات روانی نظامیان صهیونیست بعد از جنگ غزه هم اعلام کردند که طبق اطلاعات موجود، حدود ۱۰ هزار و ۵۰۰ نظامی اسرائیلی درگیر شوک و آسیب‌های روانی شده‌اند که ۱۸۹۰ تن از آنها یعنی حدود ۱۸ درصد، دیگر به میادین جنگ برنگشتند.

درحالی که با گذشت مدت کوتاهی از جنگ غزه هشدارهای زیادی درباره فروپاشی نظام سلامت روان صهیونیست‌ها مطرح شده بود، ارتش رژیم صهیونیستی اخیرا فاش کرد که ۳۰ هزار نظامی آن درباره اختلالات روانی ناشی از مشارکت در جنگ غزه صحبت می‌کنند.

ارتش رژیم صهیونیستی همچنین از ایجاد یک مرکز تخصصی در زمینه بهداشت روانی برای مقابله با اثرات جنگ غزه بر سلامت روانی نیروهای خود خبر داده و اعلام کرد که انتظار می‌رود درخواست‌های زیادی در این مرکز از جانب نظامیان برای درمان اختلالات روانی همچون «اضطراب بعد از شوک» یا «شوک جنگ» مطرح گردد.

نتایج تحقیقات و مطالعات مراکز مربوطه رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که شمار زیادی از صهیونیست‌ها بعد از جنگ غزه دچار اختلال و آسیب‌های شدید روانی شده و اعتیاد آنها به الکل و مواد مخدر افزایش یافته است.

علاوه بر آن آمار خودزنی در ارتش اسرائیل هم بالا رفته و چندی قبل یک نظامی اسرائیلی که اخیرا از غزه بازگشته بود، در تل‌آویو به سوی دوست خود تیر اندازی کرده و باعث مرگ وی شد. پیش از آن هم یک نظامی صهیونیست دیگر که باز هم از جنگ غزه بازگشته بود، بعد از دیدن یک کابوس از خواب پریده و هم اتاقی‌های خود را به رگبار بست.

ارتش رژیم صهیونیستی درحالی این آمار را از تلفات جانی و روانی نظامیان خود منتشر کرده که بسیاری از رسانه‌های عبری فاش می‌کنند آمار واقعی این تلفات که توسط نهادهای مربوطه همچون بیمارستان‌ها اعلام می‌گردد چند برابر آماری است که ارتش اسرائیل بیان می‌کند و این ارتش همچنان در تلاش برای سرپوش گذاشتن بر شکست‌ها و پنهان کردن آمار واقعی تلفات است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.