شوکه شدن لندن از حمام خون در غزه/ این جنگ وحشتناک تمام شود!

در حالی که شش ماه از حمله ددمنشانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه و نسل کشی این رژیم در باریکه با شهادت بیش از ۳۲ هزار نفر از غیرنظامیان ادامه دارد، نخست وزیر انگلیس به اوضاع انسانی در باریکه غزه واکنش نشان داد.

شبکه اسکای نیوز عربی روز شنبه در گزارشی اعلام کرد که ریشی سوناک، نخست وزیر انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد که لندن از «خونریزی» در غزه شوکه شده است و «این جنگ وحشتناک باید تمام شود.» به نوشته پایگاه اسکای نیوز، پس از ماجرای کشته شدن ۷ تن از کارکنان سازمان «آشپزخانه مرکزی جهانی» در غزه که سه تن از آنان تبعه انگلیس بودند، اعتراضات علیه این رژیم در میان حامیان این رژیم نیز وارد مرحله جدیدی شده است.

نخست وزیر انگلیس شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما همچنان از حق اسرائیل برای دفاع از خود در برابر تهدید حماس و دفاع از امنیت خود حمایت می‌کنیم. وی تاکید کرد: اما تمام انگلیس از این خونریزی شوکه شده است. این جنگ وحشتناک باید تمام شود.

سوناک تصریح کرد که کودکان غزه «به وقفه بشردوستانه فوری که منجر به آتش‌بس پایدار طولانی‌مدت شود» نیاز دارند. وی گفت: این سریع‌ترین راه برای آزادی «گروگان‌ها» (اسرا) و ورود کمک‌ها به غزه و توقف جنگ و مرگ افراد است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.