علم‌الهدی:  فلسطین، ناموس انقلاب اسلامی است/ در مجازات دشمن شتاب‎زده عمل نکنید

ایشان افزود: برای شناخت دقیق موضوع فلسطین، باید مرور روشنی بر تاریخ معاصر جهان اسلام داشت؛ به خصوص از چند ماه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی که انور سادات رئیس جمهور ملعون مصر در قرارداد ننگین کمپ دیوید امضا کرد که اسرائیل را به رسمیت بشناسد درحالی که تا پیش از آن، مصر نقطه التجا و مظهر قدرت جهان عرب در برابر طغیان‎گری و جنایات صهیونیست‎هایی بود که روز به روز از خانواده های فلسطینی تلفات می گرفتند و شهید و اسیر روی دست آن ها می گذاشتند. در خلال این جریان نیز کسینجر ملعون و سبوع میدان دار اصلی بود و کاری کرد تا پناه فلسطین عزیز و مظلوم از او گرفته شود و حمایت از آرمان قدس شریف برای اعراب، یک امر فرعی و غیرالزام آور باشد.

انقلاب اسلامی، احیاکننده مسئله فلسطین

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: پس از حادثه کمپ دیوید، میتوان انقلاب اسلامی را نقطه عطفی در تاریخ سیاسی جهان دانست تا به ابتکار امام راحل در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس، فلسطین فراموش‎شده دوباره بر سر زبان‎ها بیاید و فلسطین سرکوب شده و مظلوم به فلسطین قهرمان و مبارز تبدیل شود. اینجاست که می گوییم فرآورده روز قدس، انتفاضه های اول، دوم، سوم و انتفاضه موشک بود تا فلسطین در برابر دوزخی‎ترین اشقیای عالم قیام کند.
ایشان ادامه داد: آن زمان که امام راحل به مردم ما تکلیف کرد در روز قدس به میدان بیایند و شعار مرگ بر اسرائیل بدهند، یک عده که ادعای تفکر نخبگانی در این کشور داشتند، اسرائیل را در سایه حمایت آمریکا و مجهز به همه تسلیحات اتمی، غیراتمی و نظامی می خواندند و در تأثیرگذاری این شعارها و مراسمات در نابودی اسرائیل تشکیک می کردند. با این حال، چیزی که این آقایان در آینه نمی دیدند، امام ملت در خشت خام می دید زیرا اکنون ما می بینیم اسرائیل آن زمان کوچکترین شباهتی با اسرائیل امروز ندارد و امروزه نفرت، ذلت و تباهی ریشه داری برای اسرائیل خبیث در تاریخ به وجود آمده که بی سابقه است.

جهان به حقیقت کلام امام(ره) پی برده است

امام جمعه مشهد با بیان اینکه امام در حرکت، رهنمود و ابتکارش، حقیقتی الهام‎گرفته از وجود اقدس بقیة الله بود، تصریح کرد: آن زمان بنیانگذار کبیر انقلاب فرمود اسرائیل باید از بین برود و اکنون همه ملت‎های عالم این آرمان را در سر دارند. امروزه همه دنیا به این جمع بندی رسیده که درنده ای وحشی تر، خطرناک تر و ضدبشری تر از اسرائیل بر روی کره زمین وجود ندارد. من از شما می پرسم، آیا امروز هیچ دوکس در عالم پیدا می کنید که مظلومیت مردم غزه را نشناسد، این بچه های بیگناه زیر آوار را ندیده باشد و سطح جنایت وحشیانه صهیونیست ها را نداند؟ این همان نکته ای است که سالها قبل، امام این ملت تبیین کرد و دنیا اکنون به آن رسیده است.
ایشان تأکید کرد: به پیروی از همان منطق که امام راحل فرمود آمریکا شیطان بزرگ است، این منطق نیز امروزه در عالم تسری یافته و نه فقط ملت ما و مردم دنیا بلکه حتی خود آمریکایی ها به این باور رسیده اند که آمریکا سرمنشأ فساد و فتنه و تجلی شیطان بزرگ است. نشانه آشکار این شیطان بزرگ نیز به جایی است که آن ها حتی از سوزاندن و خاکسترکردن یک نوزاد مظلوم و بیمار فلسطینی هم ابا ندارند و 

حقوق بشر، افسانه ای مضحک است

آیت الله علم الهدی، آشکارشدن ماهیت پوشالی کرسی‎های حقوق بشری و مجامع جهانی را سومین ثمره جنگ ناجوانمردانه غزه خواند و اظهار کرد: سومین دستاوردی که تا به امروز فلسطین برای ملت های دنیا داشته، این است که همه فهمیده اند اول تا آخر سازمان ملل، مجمع عمومی، شورای امنیت و کرسی‎های حقوق بشری آن جنبه تشریفاتی و فرمایشی دارد. حقیقتی که ملت‎های دنیا از آن آگاه شده اند، این است که حقوق بشر افسانه است. افسانه هم نیست، یک امر مضحک و مسخره است و آن هایی هم که در این جریان مسئولیت دارند و خود را دیده بان حقوق بشر می خوانند، شرمسار و سرافکنده افکار عمومی هستند.
ایشان افزود: کنوانسیون‎های تخیلی آزادی کجا بودند وقتی اینها سفارت ما را زدند و هشت عزیز ما را به شهادت رساندند؟ اینها رزمندگان گرانبها و غیوری به یادگار از دفاع مقدس بودند، اسطوره استکبارستیزی بودند و از لحظه آغاز جنگ تحمیلی تاکنون در میدان ایستاده بودند. 

در مجازات دشمن نباید شتاب‎زده عمل کرد

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: این را هم به شما بگویم، عزیزان من، اکنون که این شهدا به عنوان یک شهید سرافراز به خیل شهدا پیوسته اند، این ها هم یک از هزاران هزار شهدایی هستند که از زمان پیروزی این انقلاب تاکنون تقدیم اسلام شده اند. شهادت این ها اگرچه مصیبتی تلخ و مایه اندوه است اما در طول تاریخ، این نظام در هیچ حال دچار خسارت نشده با اینکه همه آن ها سرمایه های عزت و غیرت برای ما بودند.
ایشان گفت: میدان شهادت در جامعه انقلابی ما، میدانی است که فقط یک برنده و یک بازنده دارد؛ برنده آن انقلاب مقدس اسلامی ماست و طرف بازنده نیز جز دشمن ذلیل و پشیمان نخواهد بود. بحث دیگر هم این است که در مجازات دشمن نباید شتاب‎زده عمل کرد. همه اقتدار و عظمت نظام ما به این است که حجت امام معصوم بر امورات آن احاطه دارد و لذا در چنین موقعیت هایی است که باید گوش جان به تدبیر این رهبر فرزانه سپرد زیرا همه می دانیم که در نهایت، تصمیمی گرفته خواهد شد که جز زوال اسرائیل و نابودی این رژیم جعلی، نتیجه و سرانجام دیگری ندارد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.