گفتگوی سفیر ایران با معاون وزیر خارجه روسیه

"کاظم جلالی"، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو با "میخائیل باگدانف"، معاون وزیر امور خارجه در امور خاورمیانه و شمال آفریقا دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، باگدانف حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق را اقدامی خطرناک و مغایر مقررات و تعهدات بین المللی عنوان و مراتب تسلیت و همدردی خود با کشورمان را ابراز نمود و در ادامه، موضوعات و مسائل مورد علاقه طرفین و همچنین  آخرین تحولات منطقه‌ای مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پیشتر نیز سفیر کشورمان در مسکو با "سرگئی ریابکوف"، معاون وزیر خارجه روسیه در امور روابط با کشورهای آمریکای شمالی و جنوبی و همکاری با کشورهای بریکس و امنیت بین الملل، دیدار و گفتگو کرد.

در این ملاقات بر عزم جمهوری اسلامی ایران برای مشارکت و حضور فعال در ساختارهای رو به توسعه بریکس تاکید و با توجه به ریاست دوره ای فدراسیون روسیه بر این نهاد در سال 2024، استفاده از ظرفیت‌های موجود در جهت پیشبرد همکاری های مشترک چند جانبه، مورد اشتراک نظر دو طرف قرار گرفت.

سفیر جمهوری اسلامی ایران , کشور روسیه , کاظم جلالی ,

در این دیدار معاون وزیر خارجه روسیه حمله به اماکن دیپلماتیک کشورمان را به شدت محکوم کرد و مراتب تسلیت دولت و ملت روسیه را به مناسبت شهادت تعدای از فرماندهان نظامی کشورمان را ابلاغ نمود. همکاری جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در مجامع بین المللی برای مقابله با روندهای یکجانبه گرا با هدف تقویت روندهای چند جانبه گرا و پایبندی به اصول مندرج در منشور ملل متحد و قوانین مورد وفاق بین المللی، مقابله با تروریسیم و افراط گرایی و همچنین حمایت از ابتکار های مشترک در زمینه حفظ صلح و امنیت بین المللی، از دیگر موضوعات مطرح شده در این دیدار بود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.