رهبر انصارالله: مواضع کشورهای خارجی در قبال جنایات اسرائیل جدی نیست

«سید عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن در آستانه روز جهانی قدس عنوان کرد روز جهانی قدس امسال در یک شرایط استثنایی و متفاوت از سال ‌های گذشته برگزار می شود.

خبر مرتبط
بیانیه سنتکام صادر شد/ ادعای تازه درباره پهپادهای یمنی

سنتکام ادعا کرد که در دفاع از خود ۲ پهپاد را در مناطق تحت کنترل حوثی‌های یمن منهدم کرده است.

رهبر جنبش انصارالله تصریح کرد: دشمن صهیونیست اکنون شش ماه است که علیه فلسطینیان ساکن نوار غزه در سایه عدم جدیت جامعه جهانی، مرتکب جنایت نسل کشی و قتل زن و کودک فلسطینی می شود. جنایت دشمن در بیمارستان الشفاء، یکی از فجیع ترین جنایات نسل کشی است.
وی با اشاره به عدم جدیت جامعه جهانی در قبال جنایات غزه ادامه داد: قتل شماری از امدادگران خارجی در نوار غزه و موضعگیری ضعیف کشورهایی که این امدادگران از اتباع آنها بودند، ثابت کرد مواضع کشورهای خارجی در قبال جنایات رژیم صهیونیستی جدی نیست.

رهبر انصارالله یمن با تأکید بر ادامه عملیات موشکی و پهپادی نیروهای مسلح یمن علیه کشتی‌های اسرائیلی و یا کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی افزود: جبهه ما در یمن نیز به عملیات نظامی خود در دریای سرخ و دریای عمان تا اقیانوس هند ادامه می دهد.

وی ادامه داد: عملیات ما تنها در یک ماه به ۳۴ مورد رسید که با ۱۲۵ موشک بالستیک و بالدار و هواپیماهای بدون سرنشین انجام شد. تعداد کل کشتی های هدف قرار گرفته به ۹۰ فروند رسیده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.