سفیر ایران در ژنو حمله به کنسولگری ایران را شدیدا محکوم کرد

سفیر ایران در ژنو در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، با قوی‌ترین لحن حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در سوریه و سایر حملات ددمنشانه این رژیم علیه مردم فلسطین به ویژه جنایات ارتکابی در حمله به بیمارستان شفای غزه را محکوم نمود و گفت این اولین بار نیست که این رژیم اشغالگر به عنوان تنها رژیم آپارتاید در جهان مرتکب جنایت علیه بشریت می‌شود. این شورا باید رژیم صهیونیستی را برای پیامدهای حقوقی بشری این وحشیگری، پاسخگو و مسؤولیت‌پذیر نماید.

خبر مرتبط
مسدود کردن بیانیه شورای امنیت درباره حمله به کنسولگری ایران توسط آمریکا، انگلستان و فرانسه

دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل در پیامی در شبکه ایکس نوشت: با وجود اتحاد، آمریکا، انگلیس و فرانسه جلوی بیانیه مطبوعاتی روسیه را گرفتند!

علی بحرینی، سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل متحد در ژنو ضمن تقبیح قطعنامه سیاست زده شورای حقوق بشر موسوم به وضعیت حقوق بشر در ایران، گفت واقعیت مضحک ماجرا اینجا است که اصلی ترین بانیان و حامیان و بانیان قطعنامه علیه ایران، حامیان سرسخت رژیم صهیونیستی مانند رژیم آمریکا هستند، که در جنایات و نسل کشی ماه‌های اخیر این رژیم در کنار مرتکبین به این جنایات ایستاده و از آنها حمایت می‌کنند.

امروز در این شورا شاهد هستیم که کشورهای غربی در چارچوب دستور کار خود برای تحت فشار قرار دادن ملت ایران به جرم حمایت از فلسطین، قطعنامه دیگری علیه ایران مطرح کرده اند. با این وجود ایران با افتخار به حمایت از فلسطین مفتخر است به مخالفت با اشغال و ظلم اسرائیل در فلسطین ادامه خواهد داد.

وی در ادامه ادعاهای مطرح شده در این قطعنامه را رد کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره به صورت مسئولانه نسبت به ارتقا حقوق بشر ملت خود اقدام نموده که تشکیل کمیته ملی ویژه بررسی ناآرامی‌های سال ۱۴۰۱ به دستور رئیس جمهور نمونه‌ای از اراده ایران برای حمایت و ارتقا حقوق بشر در کشور است.

قطعنامه ارائه شده از سوی تعدادی از کشورهای غربی علیه وضعیت حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۳ در جریان برگزاری پنجاه و پنجمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو، به تصویب رسید.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.