اسرائیل خشم استرالیا را برانگیخت

آنتونی آلبانز نخست وزیر استرالیا چهارشنبه در واکنش به کشته شدن کارکنان سازمان غیردولتی «آشپزخانه مرکزی جهانی» ابزار خشم کرده و بر دسترسی بدون محدودیت مردم غزه به کمک‌های بشردوستانه تاکید کرد.

نخست وزیر استرالیا بر «مسئولیت‌پذیری» و «شفافیت» تحقیقات درباره این حمله تاکید کرده و افزود: لازم است که تحقیقات کاملی درباره آنچه رخ داده است، انجام شود و نتانیاهو به این مساله متعهد شده است.

آلبانز گفت: بار دیگر به صراحت گفتم که استرالیا معتقد است کمک‌های بشردوستانه باید بدون محدودیت و به مقدار وسیع به مردم غزه برسد.

خبر مرتبط
تظاهرات در سیدنی/ اعتراض شهروندان استرالیا به یک کشتی اسرائیلی

گروه زیادی از مردم استرالیا با در دست داشتن پرچم‌های فلسطین به پهلو گرفتن و تخلیه بار یک کشتی رژیم صهیونیستی در بندر بوتانی در شهر سیدنی تظاهرات کردند.

سازمان غیردولتی «آشپزخانه مرکزی جهانی» با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که حملات اسرائیل در روز دوشنبه برابر با اول آوریل ۲۰۲۴ در غزه باعث کشته شدن هفت امدادگر این سازمان شده است. در این حادثه راننده فلسطینی آنها نیز جان خود را از دست داده است.

این حمله ساعاتی پس از آن روی داد که اعضای این گروه غیردولتی با یک کشتی حاوی کمک‌های غذایی به نوار غزه رسیدند و به مناطق شمالی آن رفتند.

خبر مرتبط
گمانه زنی درباره پاسخ احتمالی ایران به تهاجم اسرائیل / انتقام سخت در راه است؟

در شرایط کنونی مشخص نیست که آیا ایالات متحده از حمله به کنسولگری ایران خبر داشته است یا نه.

همچنین تصاویری از اجساد پنج کشته منتشر شد که در بیمارستان شهدای الاقصی در شهر «دیر البلح» در مرکز غزه قرار داشتند و تعدادی از آنها لباس‌هایی با آرم خیریه پوشیده بودند.

بر اساس بیانیه این سازمان، کشته‌شدگان استرالیایی، لهستانی، کانادایی-آمریکایی، انگلیسی و فلسطینی بودند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.