واکنش سرویس اطلاعات خارجی روسیه به حمله اسرائیل به کنسولگری ایران

«سرگئی ناریشکین» رییس سرویس اطلاعات خارجی روسیه، امروز(سه‌شنبه) گفت که حمله هوایی رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسول‌گری سفارت ایران در دمشق یک «حمله تروریستی» است.

روز گذشته (دوشنبه)، رژیم صهیونیستی ساختمان کنسولی سفارت ایران در جنوب غربی دمشق را مورد حمله هوایی قرار داد که در نتیجه این حمله، بخشی از ساختمان کنسولی سفارت ایران و اقامتگاه سفیر هدف قرار گرفت.

خبر مرتبط
سفر هیاتی از مجلس ایران به سوریه

ابراهیم عزیزی اظهار کرد: رژیم صهیونیستی در اقدام بی‌شرمانه کنسولگری ایران را در دمشق مورد حمله قرار داد که به دنبال آن تعدادی از مستشاران نظامی ایران به شهادت رسیدند.

افزون بر این، هفت نفر از جمله سردار سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی و سردار سرتیپ پاسدار محمدهادی حاجی رحیمی به شهادت رسیدند.

بسیاری از کشورهای خارجی، از جمله دولت روسیه این حمله را که نقض قوانین بین‌المللی به شمار می‌آید، محکوم کرده‌اند.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که ناریشکین درباره این حمله گفت: «من مطمئن هستم فرماندهی سرویس اطلاعات خارجی تا بدین لحظه از امروز، اطلاعات و واکنش‌های بیشتری از کشورهای متعدد درباره اتفاقی که افتاده، این اقدام شنیع و جنایت‌کارانه در رابطه با کشور مستقل ایران و در رابطه با کشور مستقل سوریه دریافت کرده که این اقدام تروریستی در خاک آن انجام شده است».

کاخ ریاست جمهوری روسیه امروز(سه‌شنبه) تاکید کرد که حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق اقدامی «متجاوزانه» است.

 مسکو همچنین خاطرنشان کرد که این حمله تمام قوانین بین‌المللی را نقض می‌کند.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.