وزارت دفاع به مناسبت روز جمهوری اسلامی بیانیه‌ صادر کرد

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به مناسبت فرارسیدن روز «جمهوری اسلامی» بیانیه‌ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است: «دوازده فروردین، بهار انقلاب و روز شکفتن گل اسلام بر شاخسار زمان و نویدبخش تجلی حق و حاکمیت نظام اسلامی برای همیشه روزی پرمیمنت برای تمامی حق جویان و همه آن‌هایی است که عزم مبارزه بی‌امان با دژخیمان و مستکبرین دارند.

مردم بزرگ ایران که به تاسی از امام راحل عظیم الشأن، انقلابی تاریخی را در عرصه جهان پر از ظلم و بیداد به منصه ظهور رساندند، با مشارکتی بی‌بدیل جمهوری اسلامی را به عنوان سازوکار عملی مردم‌سالاری مبتنی بر دین در جهان دو قطبی عرضه کردند و معادلات و محاسبات قدرت‌های نظام سلطه را بر هم زدند.

تداوم این حرکت پرقدرت در بیش از ۴۵ سال گذشته که با مقاومت و پیشرفت توأمان همراه بوده، به باور حق مداران جهان نشانه بارزی از حقانیت و عمق معنایی و محتوایی این نظام سیاسی و انقلاب اسلامی است و امروز اغلب اندیشمندان جهان بر پایان یکجانبه‌گرایی امپریالیستی و ظهور قدرت جدیدی در قلب جهان اسلام اذعان دارند.

پیشرفت در عرصه‌های دفاعی و امنیتی در کنار پیشرفت‌های بی‌بدیل علمی، فرهنگی و سیاسی با وجود تحمیل جنگ و تحریم، همگی مرهون مشارکت مسئولانه مردم و پیوند وحدت و اقتدار ملی است که این مهم بنا به تصریح رهبر معظم انقلاب در شعار سال ۱۴۰۳، بی‌شک با تداوم و تقویت مشارکت‌دهی به مردم در فرایندهایی چون تولید و اقتصاد نمود افزون‌تری خواهد داشت.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در چهل و پنجمین بهار جمهوری اسلامی ایران بر خود فرض می‌داند که همگام و همپای تمامی بخش‌های کشور با مشارکت‌دهی روزافزون ظرفیت‌های ملی و مردمی در پیشبرد اهداف علمی و دفاعی کشور حماسه‌های دیگری در عرصه‌های مسئولیتی خود خلق کرده و به سهم خود نقش مهمی در تنومند شدن درخت تناور جمهوری اسلامی ایران در عرصه ملی و بین‌المللی ایفا کند.»

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.