ناتو: روسیه قصد جنگیدن با ما را ندارد

 «راب باوئر» رییس کمیته نظامی ائتلاف ناتو گفت که هیچ نشانه‌ای مبنی بر برنامه‌ریزی روسیه برای حمله به یک کشور عضو ناتو وجود ندارد و این ائتلاف هنوز نیاز به آمادگی بهتری دارد.

خبرگزاری اسپوتنیک در این باره گزارش داد که «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه، چهارشنبه گذشته، گفت که این کشور هیچ برنامه‌ای برای جنگیدن با ناتو ندارد و این ایده را «مهمل» انگاشته و اشاره کرد که بودجه دفاعی آمریکا ۱۰ برابر بیشتر از بودجه روسیه در سال ۲۰۲۲ بوده است.

باوئر در این باره گفت: هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که روسیه در حال برنامه‌ریزی برای حمله به کشورهای ناتو است. فکر نمی‌کنم که تهدید مستقیمی در کار باشد.

او به بند ۵ اساسنامه ناتو اشاره کرد که بیان می‌کند دفاع جمعی تنها می‌تواند در صورت حمله مستقیم علیه یک یا چند کشور عضو این ائتلاف انجام شود.

این مقام ناتو، در عین حال، مدعی شد که آنچه «بلندپروازی‌های ناتو» خواند، «فراتر از اوکراین است» و ناتو «به طور کلی باید آمادگی بیشتری کسب کند.»

جنگ اوکراین با حمله نظامی روسیه در فوریه ۲۰۲۲ آغاز شد. پویتن بارها گفته است که مسکو قصد ندارد به کشورهای ناتو حمله کند.

کرملین تاکید کرده است که روسیه هیچ کسی را تهدید نمی‌کند اما اقداماتی را که به طور بالقوه برای منافع آن خطرناک هستند را نادیده نخواهد گرفت.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.