حمایت این کشور اروپایی از آتش بس فوری در غزه

معاون وزیر خارجه نروژ با بیان اینکه قطعنامه شورای امنیت در مورد برقراری آتش‌بس فوری در غزه برای همه طرف‌ها الزام‌آور است، اظهار کرد: ما از همه طرف‌های درگیر در جنگ غزه می‌خواهیم تا به قطعنامه شورای امنیت در مورد برقراری آتش‌بس فوری در غزه پایبند باشند.

کراویک با اشاره به اینکه کمک‌های بشردوستانه که به نوار غزه می‌رسد کافی نیست، خاطرنشان کرد: ما بر لزوم توقف حملات ارتش (رژیم) اسرائیل و ورود نظامیان این رژیم به این منطقه تاکید می‌کنیم و خواستار این هستیم که تل‌آویو مطابق با مفاد حقوق بین‌الملل در راه ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه مانع ایجاد نکند.

خبر مرتبط
افشاگری سناتور آمریکایی درباره قطعنامه شورای امنیت/ واشنگتن متعهد نخواهد بود

سناتور کریس مورفی از سنای آمریکا گفته است که احتمالا اسراییل به قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متعهد نخواهد بود و آمریکا بعد از این نبایستی سلاح‌های بیشتری را به اسرائیل بدهد.

معاون وزیر خارجه نروژ در ادامه با بیان این ادعا که رژیم صهیونیستی حق دارد در مقابل حماس از خود دفاع کند، تاکید کرد: (رژیم) اسرائیل نمی‌تواند به بهانه جنگ با حماس، قوانین بین‌المللی بشردوستانه را زیر پا بگذارد و بیمارستان‌ها، مدارس و زیرساخت‌های این منطقه را هدف قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه باید تبادل آتش میان طرف‌های درگیر در غزه متوقف، اسرا آزاد و کمک‌های بشردوستانه به حد کافی به غزه وارد شوند، خاطرنشان کرد: برای پایان دادن به این درگیری باید از طریق یک فرایند سیاسی اقدام شود که منجر به یک راه‌حل ۲ دولتی شود، فرایندی که در نهایت منجر به ایجاد دولت مستقل فلسطینی شود.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.