رشد مصرف بنزین در روزهای نخست سال 1403

جعفر سالاری‌نسب، اظهار کرد: به‌طور میانگین از ابتدای امسال تاکنون (یکم تا پنجم فروردین‌ماه ۱۴۰۳) ۱۱۹ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر بنزین در کشور توزیع شده که این عدد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (یکم تا پنجم فروردین‌ماه سال ۱۴۰۲)، با ۱۱۴ میلیون و ۶۶۰ هزار لیتر، ۴.۱ درصد رشد داشته است.

خبر مرتبط
مصرف بنزین رکورد زد/ مردم در اولین روز سال 1403 چند لیتر بنزین سوزاندند؟

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: مصرف ۱۵۲ میلیون لیتر بنزین در روز ۲۹ اسفند، رکورد مصرف بنزین در کشور شکسته شد.

طبق اعلام وزارت نفت، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خاطرنشان کرد: در روزهای شنبه (چهارم فروردین‌ماه) و یکشنبه (پنجم فروردین‌ماه) به‌ترتیب ۱۲۰.۵ و ۱۲۲.۵ میلیون لیتر بنزین در کشور توزیع شده است که این اعداد نیز  در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۴۰۱ (چهارم و پنجم فروردین‌ماه سال ۱۴۰۲) با ۱۱۰ و ۱۲۰.۹ میلیون لیتر، به‌ترتیب ۹.۵ و ۱.۳ درصد رشد یافته است.

وی ضمن تاکید بر لزوم مدیریت بهینه مصرف سوخت از سوی هموطنان تصریح کرد: نظارت جدی بر روند عرضه سوخت در جایگاه‌های سراسر کشور و آماده‌باش کامل ستاد، مناطق و نواحی این شرکت تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه خواهد داشت.

گفتی است که در ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۲ (آخرین روز سال)، بیش از ۱۵۲ میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف شد که این عدد رکورد بی‌سابقه‌ای در مصرف بنزین کشور به‌شمار می‌رود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.