بیمارستان‌های غزه در محاصره اشغالگران/حماس بیانیه داد

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با صدور بیانیه‌ای در واکنش به جنایات اخیر اشغالگران صهیونیست در مجتمع پزشکی الشفاء در شهر غزه و یورش به بیمارستان‌های ناصر و امل در خان یونس و محاصره این بیمارستان‌ها اعلام کرد که تشدید تجاوزات رژیم اشغالگر علیه بخش بهداشت غزه دلیلی آشکار بر جنگ نسل‌کشی این رژیم علیه مردم فلسطین است.

این بیانیه حماس ساعاتی بعد از حمله ارتش اشغالگر به بیمارستان امل در خان یونس صادر شد.

در این بیانیه آمده است که دشمن اشغالگر با حمله به بیمارستان النصر و محاصره بیمارستان امل و حمله به بیمارستان ناصر در خان یونس هم‌زمان با تداوم جنایات جنگی آن در مجتمع پزشکی الشفاء علیه غیرنظامیان بی‌دفاع اعم از بیماران و مجروحان، جنگ فاشیستی خود ضد بخش بهداشت غزه را گسترش داده است.

خبر مرتبط
شرط حماس برای مبادله اسرا/پاسخ اسرائیل به پیشنهادهای مقاومت

یکی از رهبران حماس بیان کرد که ما موضع خود را توضیح دادیم و از آن عقب نمی‌نشینیم و با وجود ادامه جنگ و جنایات و محاصره، مبادله اسرا در کار نخواهد بود.

حماس افزود که این حملات وحشیانه دلیلی آشکار بر اصرار اشغالگران به ادامه جنگ نسل‌کشی علیه مردم ما و تلاش برای آواره کردن آنها از سرزمین خود با از بین بردن همه امکانات زندگی در نوار غزه و در راس آن بیمارستان‌هاست.

در ادامه بیانیه حماس تاکید شده است که این جنایات ناقض همه توافقات و معاهدات بین‌المللی است و در مقابل دیدگان همه جهانیان انجام می‌شود؛ درحالی که هیچ کس حرکتی نمی‌کند و همه ساکت مانده‌اند. جامعه جهانی و نظام بین‌الملل باید جلوی اشغالگران را بگیرد و جنایت‌های مستمر آنها علیه ملت بی‌دفاع و محاصره شده فلسطین را متوقف کند.

این جنبش در ادامه از ملت‌های عربی و اسلامی و همه آزادگان جهان خواست تا با هر ابزاری که در دست دارند اقدام فوری برای حمایت از مردم فلسطین در نوار غزه انجام دهند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.