تعرفه‌های پزشکی سال ۱۴۰۳ تصویب شد

رضا لاری‌پور معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی در این باره گفت: اگرچه تعرفه‌ها قبل از شروع سال جدید به هیأت دولت نرسید ولی امسال در اولین جلسه هیأت وزیران و زودتر از سال گذشته تصویب شد.

وی افزود: عدد گلوبال مصوب شورای عالی بیمه سلامت تغییر یافته، ولی در جزئیات تعرفه گذاری مبلغ ویزیت ۵۰ درصد و جز فنی و حرفه‌ای در تناسب با نرخ تورم کشور افزایش خواهد یافت.

خبر مرتبط
تعرفه‌های پزشکی به جلسه هیات وزیران نرسید

سخنگوی سازمان نظام پزشکی با اشاره به قصور سازمان برنامه و بودجه در عدم ارسال تعرفه‌های پیشنهادی به هیأت دولت، افزود: عدم تصویب تعرفه‌ها قبل از پایان سال، این شائبه را دامن می‌زند که بیمه‌ها از دیر ابلاغ کردن تعرفه‌ها سودهای کلان به جیب بزنند.

لاری گفت: با اینکه برای اولین بار سعی شده نرخ برخی اجزای تعرفه عقب تر از نرخ تورم نباشد اما این افزایش نیز با توجه به رشد ناکافی تعرفه‌ها در طی سنوات گذشته همچنان تکافوی نیازهای مراکز درمانی و ارائه دهندگان خدمات سلامت را نخواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، تعرفه‌های سال ۱۴۰۳، سه ماه قبل در شورای عالی بیمه سلامت با پیشنهاد افزایش ۴۶ درصدی به تصویب رسید و با امضای وزیر بهداشت، به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شد؛ اما متأسفانه به آخرین جلسه دولت در سال ۱۴۰۲ نرسید.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.