حمله اشغالگران به مسجدالاقصی/ورود این افراد ممنوع شد

خبرنگار الجزیره گزارش داد شهرک نشینان به یورش به مسجد الاقصی تحت حراست شدید نیرو‌های اشغالگر ادامه می‌دهند.

نیرو‌های اشغالگر از ورود مردان جوان به مسجد الاقصی برای اقامه نماز صبح جلوگیری کردند و در کوچه پس کوچه‌های شهر قدیم قدس اشغالی به حالت آماده باش درآمدند و اعضای خود را در دروازه‌های مسجد الاقصی مستقر کردند تا از ورود جوانان به صحن‌های مسجد جلوگیری کردند.

مسجد الاقصی شاهد یورش مرکزی شهرک نشینان برای برگزاری جشن پوریم است و یورش‌ها تا روز دوشنبه ادامه دارد و هدف اشغالگران این است که از اعتکاف مسلمانان در مسجد الاقصی جلوگیری کنند تا تردد شهرک نشینان در داخل آن تسهیل شود.

خبر مرتبط
اقامه نماز صبح جمعه در مسجدالاقصی +فیلم

نمازگزاران فلسطینی نمازصبح دومین جمعه ماه مبارک رمضان را در مسجد الاقصی اقامه کردند.

اشغالگران از رسیدن ده‌ها هزار فلسطینی از استان‌های کرانه باختری به قدس برای اقامه نماز در مسجد الاقصی، با توجه به ایست‌های بازرسی نظامی در اطراف شهر اشغالی جلوگیری می‌کنند.

نیرو‌های رژیم صهیونیستی از طریق اقدامات نظامی و موانعی که در اطراف شهر قدیمی و دروازه‌های مسجد الاقصی ایجاد می‌کنند، مانع دسترسی فلسطینیان از قدس و از داخل سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ به مسجد می‌شوند.

صبح روز یکشنبه، شمار زیادی از شهرک نشینان در اولین روز موسوم به جشن پوریم به صحن‌های مسجد الاقصی که توسط پلیس اشغالگر تحت حراست شدید قرار گرفته بود، یورش بردند.اداره اوقاف اسلامی اعلام کرد که ده‌ها شهرک نشین از سمت دروازه المغاربه، تحت حراست شدید پلیس اشغالگر، در روز اول عید پوریم، به مسجد یورش بردند. شهرک نشینان گروه‌های معبد در لباس «کشیشان معبد» در مراسم دینی یهودی در مسجد الاقصی حضور یافتند.

از زمان شروع تجاوز به غزه، اشغالگران محدودیت‌های شدیدی را برای ورود به مسجد الاقصی اعمال کرده‌اند، برای مردان سن ۵۵ سالگی و برای زنان سن ۵۰ سالگی را شرط ورود به مسجد الاقصی قرار داده‌اند و در عین حال ساکنان کرانه باختری باید مجوز قبلی اسرائیل را برای رفتن به قدس اشغالی جهت اقامه نماز در مسجد الاقصی در جمعه ماه رمضان دریافت کنند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.