هشدار مهم برای مسافران صادر شد/ از این مناطق فاصله بگیرید

بنابرگزارش سازمان هواشناسی کشور، امروز سامانه بارشی از مناطق جنوبی وارد کشور شد و استان‌های هرمزگان، بوشهر و فارس تحت تاثیر این سامانه قرار گرفته است.

همچنین امروز - یکشنبه جنوب غرب، غرب، شمال غرب، دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس و البرز غربی بارش دارند، ضمن اینکه بخش‌هایی از استان‌های ساحلی خزر و جنوب شرق نیز بارش خواهند داشت.

بارش‌ها همراه با رعد و برق وزش باد شدید موقتی خواهد بود در برخی نقاط سبب خیزش گردو خاک خواهد شد و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می‌شود.

شدت بارش‌ها امروز به استان‌های خوزستان، فارس، ایلام، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، غرب استان‌های کردستان و کرمانشاه و جنوب استان‌های آذربایجان شرقی و غربی مربوط می‌شود.

خبر مرتبط
هشدار هواشناسی / آماده‌باش سراسری در ۲ استان کشور

رییس سازمان مدیریت بحران کشور از آماده‌باش سراسری در ۲ استان کشور که هشدار قرمز هواشناسی برای بارش باران و باد شدید دریافت کرده‌اند، خبر داد.روز دوشبنه فعالیت این سامانه بارشی تقویت می‌شود علاوه براین مناطقی که گفته شد در شمال شرق و شرق کشور و مرکز بارندگی خواهند داشت.

شدت بارش‌ها روز دوشنبه مربوط به شمال شرق خوزستان، نیمه شرقی لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، شمال غرب چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان و نیمه جنوبی استان‌های همدان و مرکزی بارش‌ها قابل توجه خواهد بود.

روز دوشنبه با شدت بارش‌ها در استان‌های مرکزی، قم، البرز، تهران و نیمه جنوبی همدان و لرستان، خوزستان چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و فارس مخاطراتی را به همراه خواهد داشت از جمله بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها، جاری شدن روان آب ها، آب گرفتگی معابر عمومی، همینطور در مناطق سردسیر و کوهستانی باعث کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها، کولاک و برف و احتمال سقوط بهمن در دامنه‌های برفی وجود دارد.

همچنین وقوع صاعقه، ریزش سنگ در مناطق کوهستانی و خسارت به چادر‌های مسافرتی و صنعت کشاورزی وجود دارد.

سازمان هواشناسی کشور توصیه کرد: هموطنان به هنگام سفر با خودرو علاوه بر به همراه داشتن تجهیزات لازم و سوخت کافی، از توقف در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل ها، فعالیت‌های کوهنوردی، چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و مناطق مرتفع خودداری کنند.
 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.