بهبود دومین اقتصاد بزرگ یورو به تاخیر افتاد/ فرانسه همچنان درگیر بحران

طبق نظرسنجی ماهانه، فعالیت تجاری فرانسه در ماه مارس برای دهمین ماه متوالی کاهش یافت زیرا تقاضا برای کالاها و خدمات فرانسوی بدتر شد و اشتغال کاهش یافت.

شاخص مدیران خرید برای بخش خدمات، از ۴۸.۴ در فوریه به ۴۷.۸ واحد کاهش یافت و کمتر از ۴۸.۷ پیش‌بینی شده در نظرسنجی رویترز بود. هر رقم زیر ۵۰ نشان دهنده انقباض است، در حالی که بالای ۵۰ نشان‌دهنده گسترش فعالیت است.

شاخص مدیران خرید تولیدی به ۴۵.۸ واحد کاهش یافت. شاخص مدیران خرید ترکیبی از ۴۸.۱ در فوریه به ۴۷.۷ واحد کاهش یافت و بدتر از پیش‌بینی نظرسنجی رویترز برای ۴۸.۶ بود.

خبر مرتبط
فرانسه برای آتش بس غزه راهکار داد+ جزئیات

رئیس‌جمهور فرانسه از ابتکار جدید این کشور درباره آتش‌بس در غزه خبر داده که به گفته او قرار است به زودی به شورای امنیت سازمان ملل ارائه شود.

نورمن لیبکه، اقتصاددان بانک تجاری هامبورگ، اعلام کرد که اقتصاد فرانسه بهبود خود را حداقل تا سه ماهه دوم به تعویق می‌اندازد.

بر اساس گزارش رویترز، آژانس آمار رسمی فرانسه اعلام کرد که اقتصاد فرانسه، دومین اقتصاد بزرگ در منطقه یورو، در سه ماهه اول رشد صفر را ثبت خواهد کرد و افزود که پس از آن در سه ماهه دوم ۰.۳ درصد رشد خواهد کرد. ماه گذشته پاریس پیش‌بینی رشد خود در سال ۲۰۲۴ را پس از رشد ۰.۹ درصدی در سال گذشته از ۱.۴ درصد قبلی به یک درصد کاهش داد.

خبر مرتبط
خط و نشان روسیه برای فرانسه/ در صورت اعزام نظامیان به اوکراین همه را خواهیم کشت

«پیوتر تولستوی» معاون دومای دولتی روسیه پنجشنبه هشدار داد که ارتش کشورش هر نظامی فرانسوی را که به اوکراین اعزام شود، خواهد کشت.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.