اخطار آمریکا به دست مسکو نرسید/ سفارت روسیه واکنش نشان داد

«آناتولی آنتونوف» سفیر فدراسیون روسیه در آمریکا ادعای کاخ سفید در خصوص هشدار به مقامات روسیه در خصوص حمله قریب‌الوقوع تروریستی در مسکو را تکذیب کرد.

به نوشته روسیا الیوم، او گفت: «هیچ هشدار یا پیامی دریافت نکردیم، ما به گزارش وبسایت سفارت آمریکا در روسیه توجه کردیم، اما هیچ تماسی در این باره از سوی کاخ سفید یا وزارت خارجه آمریکا با من نشد».

 کاخ سفید روز گذشته مدعی شد که آمریکا در اوایل ماه جاری میلادی اطلاعاتی از یک حمله تروریستی احتمالی در مسکو را به مقامات روسیه داده بود.

گفتنی است که سفارت آمریکا در روسیه در هفتم مارس در گزارشی در وبسایت خود نوشته بود: «تندروها برای حمله در اماکن پر ازدحام در مسکو برنامه‌ریزی می‌کنند». سفارت آمریکا همچنین از اتباع این کشور خواسته بود تا از حضور در مکان‌های تجاری پر ازدحام در مسکو خودداری کنند، پس از آن سفارت انگلیس و برخی کشورها نیز این هشدار را تکرار کردند.

خبر مرتبط
فوری/ یکشنبه در روسیه عزای عمومی اعلام شد/ پوتین بیانیه داد

رییس جمهوری روسیه در واکنش به حمله تروریستی خونین در شهر مسکو، با اعلام یک روز عزای عمومی، تاکید کرد که عاملان این حمله مجازات خواهند شد.

آناتولی آنتونوف، همچنین گفت که پس از این حادثه تروریستی نیز دولت آمریکا تماسی با سفارت روسیه در واشنگتن نگرفته است. او گفت: «تماس‌های میان ایالات متحده و روسیه در حوزه مبارزه با تروریسم از بین رفته است، مقصر روسیه نیست».

سفیر روسیه همچنین یادآوری کرد که مسکو اولین طرفی بود که در حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر پیشنهاد کمک به آمریکا داد.

در پی حمله تروریستی شامگاه جمعه به یک کنسرت موسیقی در ساختمان کروکوس سیتی در مسکو، تاکنون مرگ 133 نفر و زخمی شدن 140 نفر تأیید شده است. مهاجمان که 4 نفر بودند با سلاح کلاشینکف به شکل بی مهابا به سمت جمعیت تیراندازی کرده و سپس ساختمان کروکوس را نیز به آتش کشیدند. هر 4 تروریست به علاوه 11 نفر دیگر دستگیر شده‌اند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.